Orta tatil öncesinde otobüs biletlerine ilgi yüzde 115 arttı

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin heyecanla beklediği orta tatil gelmek üzere. 14-18 Kasım tarihleri ortasında...

Orta tatil öncesinde otobüs biletlerine ilgi yüzde 115 arttı

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin heyecanla beklediği orta tatil gelmek üzere. 14-18 Kasım tarihleri ortasında gerçekleşecek orta tatil 11 Kasım Cuma tarihi prestijiyle başlıyor ve öğrencilere 9 günlük bir tatil imkanı sunuyor. Türkiye’nin Başkan Seyahat Sitesi Enuygun orta tatil öncesi bilgileri inceleyerek 11-13 Kasım tarihlerinde otobüs bileti satışlarının bir evvelki haftaya nazaran 115 artış gösterdiğini açıkladı.

Öğrencilere ve ailelere 9 günlük tatil fırsatı

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için orta tatile sayılı günler kaldı. 11 Kasım prestijiyle başlayacak hafta sonu tatiliyle birlikte orta tatil toplamda 9 gün sürecek. Bu tatil, ailelerinden uzakta eğitim gören ya da ebeveynleriyle minik bir tatile çıkmak isteyen öğrenciler ve öğretmenler için hoş bir fırsat olacak. Türkiye’nin Seyahat Sitesi Enuygun, tatil öncesinde otobüs bileti datalarını inceledi. Bilgilere nazaran orta tatil öncesinde otobüs biletleri satış ve aramaları bir evvelki haftaya kıyasla 115 arttı.

En tanınan rota İzmir-Ankara oldu

Enuygun’un datalarına nazaran orta tatil öncesinde otobüs bileti alınan en tanınan rota İzmir-Ankara oldu. Bu rotayı Ankara-Mersin, Ankara-İzmir ve İstanbul-İzmir rotaları takip ediyor. Biletlerin büyük çoğunluğu İstanbul’da yaşayan şahıslar tarafından alınırken en çok ziyaret edilecek kentse Ankara oldu. Seyahat edenlerin 58’ini bayanlar 42’siniyse erkekler oluşturuyor.

Enuygun Otobüs İş Geliştirme Müdürü Zafer Sağlam: “Tek kişilik biletlerin fazla olması öğretmenlerin tatil fırsatını değerlendirdiğini gösteriyor”

Konuyla ilgili konuşan Enuygun Otobüs İş Geliştirme Müdürü Zafer Sağlam bu hafta alınan biletlerin çoğunlukla tek kişilik sepetlerden oluşmasını yorumladı. Sağlam “9 günlük tatil için yapılan satın alma süreçlerini incelediğimizde alınan biletlerin 76’sının tek kişilik sepetlerden oluştuğunu görüyoruz. Bu da bize 18 yaş altına kentler ortası otobüs bileti satışı olmadığı için bilhassa öğretmenlerin tatil fırsatını değerlendirdiğini düşündürüyor. 3 kişilik ve 4 kişilik sepetler satışların sadece 6’sını oluşturuyor.” açıklamasını yaptı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı