Motorine bir zam daha geliyor! Fiyat 25 lirayı aşacak

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle petrol piyasasında yaşanan dalgalanma nedeniyle akaryakıt fiyatları da daima değişkenlik göstermeye devam...

Motorine bir zam daha geliyor! Fiyat 25 lirayı aşacak

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle petrol piyasasında yaşanan dalgalanma nedeniyle akaryakıt fiyatları da daima değişkenlik göstermeye devam ediyor. Dün motorine 79 kuruş artırım, akaryakıta ise 83 kuruş indirim gelmişti. Lakin bu gece yarısı akaryakıta bir artırım daha geliyor.

MOTORİNE ARTIRIM

Sektör kaynaklarından alınan bilgiye nazaran; motorinin litresi 1 lira 7 kuruş artacak. Gece yarısından itibaren geçerli olacak fiyat değişikliği, pompaya yansıyacak.

FİYAT KAÇ LİRA OLACAK?

Zammın akabinde motorinin litresi İstanbul’da 25 lira 7 kuruşa, İzmir’de 25 lira 20 kuruşa, Ankara’da ise 25 lira 19 kuruşa çıkacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş eser fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve hürü nedeniyle şirketler ve kentlere nazaran küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında cürüm duyurusunda bulunmasının akabinde, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.