Öğrencilerden Yürekleri Isıtan Yardım

Osmangazi Belediyesi, Özel Bursa Arena Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileriyle değerli bir toplumsal sorumluluk projesine...

Öğrencilerden Yürekleri Isıtan Yardım

Osmangazi Belediyesi, Özel Bursa Arena Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileriyle değerli bir toplumsal sorumluluk projesine imza attı.

 

Yoksullara Yardım Haftası kapsamında farkındalık oluşturan Özel Bursa Arena Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri, Osmangazi Belediyesi tarafından her gün muhtaçlık sahiplerine fiyatsız olarak verilen çorba dağıtımına katkıda bulundu. Soğanlı Kültür Merkezi ile Somuncu Baba Evi’nin günlük çorba masraflarını karşılayan gençler, elleriyle dağıttıkları çorbalar ile vatandaşların kalplerine dokundu. 

Öğrencilerin bilinçlenmesi ismine öbür okulların da emsal kampanyalar düzenlemesini ve muhtaçlık sahiplerine dayanakta bulunmasını temenni eden Osmangazi Belediye Lider Yardımcısı Bülent Hamdi Cingil, “Her gün iki farklı noktada gereksinim sahibi vatandaşlarımıza çorba dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Çorba dağıtımına güne erken başlayan esnafımızın yanı sıra personellerimiz ve bölgede bulunan gereksinim sahibi vatandaşlarımız ağır ilgi gösteriyor. Böylesine kıymetli bir haftaya kayıtsız kalmayan Özel Bursa Arena Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimizi yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Özel Bursa Arena Anadolu ve Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Belgin Çetinel ise kampanyaya dayanak verdiği için Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’a teşekkür ederek, öğrencilerinin epey keyifli olduğunu vurguladı. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı