BMW, Yeni 5 Serisi Sedan’ı tanıttı

Borusan Otomotiv‘in Türkiye distribütörü olduğu BMW, içten yanmalı ve büsbütün elektrikli motor seçeneklerinin bir ortada...

BMW, Yeni 5 Serisi Sedan’ı tanıttı

Borusan Otomotiv‘in Türkiye distribütörü olduğu BMW, içten yanmalı ve büsbütün elektrikli motor seçeneklerinin bir ortada sunulduğu Yeni BMW 5 Serisi Sedan’ı tanıttı.

Yollara birinci çıktığı 1972 yılından bu yana sınıfında kıymetli yeniliklere ve satış sayılarına imza atan BMW 5 Serisi, içten yanmalı motor seçeneklerinin yanında birinci kere büsbütün elektrikli olarak da satışa sunulacak.

Yeni BMW 5 Serisi Sedan’ın ön tasarımı markanın imzası niteliğindeki BMW Böbrek Izgaralarının çağdaş yorumlanmış hali ve markanın tipik dört kısımdan oluşan farlarından oluşuyor. BMW Iconic Glow Aydınlatmalı Böbrek Izgaraları standart olarak sunulurken M Shadow Farlar da isteğe bağlı olarak sunuluyor.

Aracın gerisi ise L formundaki krom çıtalarla bezenmiş yere paralel olarak konumlandırılan stoplarla tamamlanıyor.

Optimize edilmiş akustik konfor

Yeni BMW 5 Serisi Sedan’ın iç yeri, şoför odaklı dizaynıyla öne çıkan BMW Curved Display (Kavisli Ekran) ile konuğunu karşılıyor. 12,3 inç boyutundaki bilgi ekranını 14,9 inç büyüklüğünde multimedya ekranı tamamlıyor. BMW Curved Display sayesinde arabanın içinde yer alan fizikî düğmeler en az düzeye indiriliyor.

Yeni BMW 7 Serisi ile birlikte tanıtılan BMW Interaction Bar, Yeni BMW 5 Serisi Sedan’da da araç içi kullanıcı tecrübesini bir üst sınıfa çıkarıyor. Ambiyans aydınlatmayla birlikte inovatif bir kombinasyon yaratan sistem, ön konsoldan kapı içlerine kadar uzanarak Yeni BMW 5 Serisi içinde geçirilecek süreyi daha eğlenceli kılıyor.

Otomobilin yine tasarlanan direksiyonu düz alt kısmı ve üç kollu yapısıyla öne çıkıyor. Direksiyon üzerinde yer alan düğmeler Yeni BMW 5 Serisi Sedan’da dokunmatik özelliğine sahip. Konsolun ortasında yer alan yeni vites seçici paneli geriden aydınlatma ile araç içindeki premium havayı destekliyor.

BMW i5 ile elektromobilitede yeni dönem

Yeni BMW 5 Serisi Sedan büsbütün elektrikli ve mild hybrid özelliğine sahip içten yanmalı motor seçeneklerini tıpkı gövdede sunarak kullanıcılara seçim esnekliği sağlıyor.

Modelin en güçlü versiyonu pozisyonundaki BMW i5 M60 xDrive, iki elektrik motoru sayesinde 601 beygir güç ve 795 Nm tork üretiyor. M Sport Boost teknolojisi sayesinde arabanın motor torku anlık olarak 820 Nm’ye kadar çıkabiliyor. Böylece araç 0’dan 100 km/s hızlanmasını 3.8 saniyede tamamlıyor.

Yeni BMW i5’in öbür büsbütün elektrikli versiyonu eDrive40 ise 340 beygir güç ve 430 Nm tork üretiyor. Bu modelin 0-100 km/s hızlanması yalnızca 6 saniye olarak gerçekleşiyor.

Yeni BMW i5 eDrive40, 582 km’ye varan bir menzile sahip olup, 200 kW DC Şarj teknolojisi ile 29 dk’da yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşıyor. Max Range işlevi sayesinde limitli güç ve sürat ile konfor özelliklerini kısıtlayarak menzilini yüzde 25’e kadar artırabiliyor.

BMW 520d xDrive Mild Hybrid bu yıl Türkiye’de

BMW 5 Serisi’nin en çok tercih edilen dizel motor seçeneği de yeni modelle birlikte aktüel teknolojilerle donatılarak eser gamında yerini alıyor.

Yeni BMW 520d xDrive’da kullanılan dört silindirli 2 litre hacmindeki dizel ünite 197 beygir güç ve 400 Nm tork üretiyor. İçten yanmalı dizel motora ek olarak misyon yapan mild hybrid özelliğinin destekçisi elektrikli ünite ise 11 beygir güç 25 Nm tork bedeliyle dikkat çekiyor.

Mild hybrid özelliğine sahip dizel motorlu Yeni BMW 520d xDrive Yeni BMW 5 Serisi’nin büsbütün elektrikli modeli i5 ile eş vakitli olarak Türkiye’de Borusan Otomotiv Yetkili Satıcılarındaki yerini alacak.

1.6 lt akaryakıtlı motora sahip Yeni BMW 520i Sedan modeli ise 2024 yılında satışa sunulacak.

Yenilenen BMW 5 Serisi Sedan ve i5, standart olarak sunduğu üst seviye donanımlarıyla da öne çıkıyor. BMW Head-Up Display, Adaptif LED Farlar, Panoramik Cam Tavan, Ön ve Art Koltuk Isıtma, 4 bölge Otomatik Klima, 17 hoparlörlü 655 Watt ses çıkış gücüne sahip Bowers&Wilkins Ses Sistemi, Kablosuz Şarj, BMW Iconic Glow Böbrek Izgaraları, Kristal İç Tasarım Ögeleri, Park Asistanı Plus, Sürüş Asistanı Professional, BMW Gesture Control ve Art Cam Perdeleri Yeni BMW i5 modelinin standart donanımları ortasında yer alıyor.

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 5 D3JA7cU7

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 2 aFMWkIuc

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 3

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 8 AUgMr9k8

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 9 Yt8RvOVW

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 1

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 11 BrPsbyNR

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 12 pOudKDQV

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 13 qCh4r9UP

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 14 PTciXDZZ

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 15 AKXRv4fT

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 16 4hR23X5y

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 17 XU8w4aAz

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 18 IAXr1AHX

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 19 R5qzWiQL

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 0 Cz3GzW2T

bmw yeni 5 serisi sedani tanitti 4

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba