Selçuk Özdağ’dan Çubuk’taki linç girişimiyle ilgili gündem yaratacak iddia: Kılıçdaroğlu öldürülecekti

Gelecek Partisi Genel Lider Yardımcısı Selçuk Özdağ, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 21 Nisan 2019’da...

Selçuk Özdağ’dan Çubuk’taki linç girişimiyle ilgili gündem yaratacak iddia: Kılıçdaroğlu öldürülecekti

Gelecek Partisi Genel Lider Yardımcısı Selçuk Özdağ, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 21 Nisan 2019’da Ankara’nın Çubuk ilçesinde uğradığı taarruzla ilgili tartışma yaratacak tezlerde bulundu.

“İÇ SAVAŞ PROVASI YAPILACAKTI”

Halk TV’de katıldığı bir programda konuşan Özdağ, maksatta bir kişinin yumruk atması olmadığına dikkat çekerek, “Bakın Kılıçdaroğlu taarruza uğradı, öldürülecekti. Katiyetle öldürülecekti” dedi. Özdağ, Kılıçdaroğlu’nun öldürülmesinin akabinde Türkiye’de bir iç savaş provasının yapılacağını argüman ederek, “Kaos iklimi oluşturulacaktı ve OHAL ilan edilecekti” dedi.

Gelecek Partisi Genel Lider Yardımcısı Selçuk Özdağ.

“DEĞİŞİM SANCILI OLACAK”

“Önümüzdeki bir yıl çok sancılı geçecek” diyen Özdağ, iktidar değişiminin de sancılı olacağına işaret etti. Özdağ, “Ama biz bunlara direneceğiz, milletimiz emin olsun” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 21 Nisan 2019’da Ankara’nın Çubuk ilçesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen kontratlı er Yener Kırıkçı’nın cenaze merasimine katılmıştı. Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Lideri Yaşar Güler’in de bulunduğu merasimde bir küme Kılıçdaroğlu’na saldırmış ve linç teşebbüsünde bulunmuştu.