Star Wars Jedi: Survivor Duyuruldu

2019 çıkışlı Star Wars Jedi: Fallen Order’ın devamı olacak olan Star Wars Jedi: Survivor duyuruldu....

Star Wars Jedi: Survivor Duyuruldu

2019 çıkışlı Star Wars Jedi: Fallen Order’ın devamı olacak olan Star Wars Jedi: Survivor duyuruldu. Oyunun çıkış tarihi olarak 2023 gösteriliyor.

Star Wars Jedi: Fallen Order 2019 yılında çıkış yapmış ve gerek basından gerekse de oyunculardan çokça övgü almıştı. Yıllar içinde yaşanan Battlefront faciaları ve oyuncuların uzunca bir mühlet AAA bir Star Wars oyunu göremeyişinin akabinde gelen Fallen Order, hayranları bir oldukça memnun etmiş ve kitlenin EA’e karşı duyduğu inancı de artırmıştı. Birinci oyunun muvaffakiyetinden sonra devam oyununun ne vakit geleceği ise herkesin merak ettiği bir soruydu. Dün akşam saatlerinde EA tarafından yayınlanan bir fragmanla bu soru da cevaplanmış oldu.

EA, dün akşam yayınladığı trailer ile Star Wars Jedi: Survivor’u resmi olarak duyurdu. Birinci oyundaki ana karakterimiz Cal Kestis’i imparatorluktan kaçarken izlediğimiz trailer Fallen Order sonrasında geçiyor. Her ne kadar birinci oyunda yaşananlardan sağ çıkabilmiş ve düşmanlarını atlatabilmiş olsa da Cal’in başı hala tehlikede. Fragmandan da gözüktüğü üzere yeni engizisyoncular ve düşmanlar hala onun peşinde.

Fragmadna gözüken bir öteki ayrıntı ise Cal’in ışın kılıcını imparatorluğa kaptırması. Anlaşılan o ki birinci oyunda uzunca bir mühlet uğraşıp ürettiğimiz kılıcımız artık bizimle değil. Bu da Cal’in en azından yeni bir kılıç bulana kadar epeyce güçlü bir durumda kalacağını gösteriyor. Ayrıyeten fragmanda Cal’e yardımcı olabilecek bir arkadaş yahut müttefikin de olmaması, Cal’in Survivor’da tek başına olacağına işaret ediyor olabilir.

Yeni bir State Of Play Aktifliği Yolda

Hikayesel manada çok fazla şey öğrenememiş olsak da fragman bize Survivor’la ilgili epey değerli bir bilgi verdi: Çıkış tarihi. Görüntünün sonunda gözüken yazıya nazaran Star Wars Jedi: Survivor 2023 yılında çıkış yapacak. Ayrıyeten paylaşılan öteki bilgilere nazaran Survivor yeni jenerasyon bir oyun olacak ve PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC için çıkış yapacak. Şimdilik EA’in oyunu eski kuşak konsollara getirmek üzere bir niyeti yokmuş üzere gözüküyor.

SaveButonu / Gamegar