Başkan Ekinci: Milletimiz 15 Temmuz'da Büyük Kahramanlık Destanı Yazdı

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 7. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain darbe girişimini, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük ihaneti olarak niteleyen Başkan Ekinci, “Hain darbe kalkışmasını yaşadığımız gün milletimiz hainlere karşı büyük kahramanlık destanı yazdı” dedi.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, 15 Temmuz 2016 tarihinde millet iradesini yok saymak isteyen bir grubun, haince ve alçakça bir planla darbe girişiminde bulunduğunu hatırlatarak, “Ancak milletimizin canı pahasına darbeye geçit vermemesi üzerine hainler alçakça emellerine ulaşamadan püskürtülmüştü. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde darbe gecesi meydanlara inen milletimizin tanklara, toplara ve güçlü silahlara karşı canını siper ederek darbecileri bozguna uğrattığı bu kahramanlık destanı dünyaya ender rastlanılacak bir durumdur. Bu başarı, bu gurur hepimizindir.

15 Temmuz gecesi hain darbe kalkışmasını yaşadığımız gün İlçemiz ve Ülkemiz insanı kadınıyla erkeği ile kahramanlık destanı yazdı” ifadelerine yer verdi.

O gece toplumun her kesiminden insanların vatanımıza göz diken hainlere karşı tek yürek olarak vatanına sahip çıktığını vurgulayan Başkan Ekinci, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“15 Temmuz kısacası bizlere şunu göstermiştir, Vatanımıza kasteden kim olursa olsun milletimiz her zaman karşısında duracaktır. Söz konusu vatan olunca gerisinin teferruat olduğunu 15 Temmuz gecesi bir kez daha tüm dünyaya gösteren aziz milletimiz, o gece yazdığı destanla kirli hesapları bozdu. Milli iradeyi hiçe sayan FETÖ’cü terör örgütü mensubu gafiller, büyük Türk milletin Cesaretini, Vatanseverliğini, Bağımsızlık aşkını, Bayrak ve Ezan sevdasını hesaba katmamış ve hak ettikleri cevabı almışlardı. Bu yüce millet bir kez daha hep birlikte ortaya koyduğu Çanakkale Ruhuyla hainlere karşı bir direniş ve diriliş öyküsü yazmıştı.

15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyetine kast eden alçakların hain planına karşı koyarak Milleti, Vatanı, Bayrağı uğruna canını veren şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, Kahraman gazilerimize rabbimden sağlık ve afiyet diliyorum. Ayrıca o gece darbecilere direnmek için sokaklara, meydanlara, saldırganların yöneldiği her yere akın akın koşan milletimizin mücadeleleri önünde saygıyla eğiliyor, her bir ferdine şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Yapılan bu ihaneti asla unutmayalım ve unutturmayalım. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 7. yıldönümü dolayısıyla Viranşehir Hükümet Konağı tören alanında yarın akşam (cumartesi) düzenleyeceğimiz demokrasi nöbetine davet ediyorum."