Balinaların ve Dip Avcılarının Radarında Bu 5 Altcoin Var!

Cardano grubu Input Output, kilit projelerle ilgili birkaç kıymetli gelişmeyi tamamladı. Kripto analisti David, SNX...

Balinaların ve Dip Avcılarının Radarında Bu 5 Altcoin Var!

Cardano grubu Input Output, kilit projelerle ilgili birkaç kıymetli gelişmeyi tamamladı. Kripto analisti David, SNX fiyatının yakın vadede yükseleceğini öngörüyor. Analist Valdrin Tahiri, DOT için yükseliş işaretleri olduğunu söylüyor. IntoTheBlock, önder altcoin balinalarında artış olduğunu kaydediyor. Analist Kelvin Munene ise SUI için bir geri dönüş bekliyor.

Cardano iyileştirmeleri yaptı, altcoin fiyatını nasıl etkiledi?

Input Output 26 Mayıs’ta yaptığı son geliştirme güncellemelerinde grubun bu hafta kıymetli gelişmeleri tamamladığını açıkladı. Çekirdek teknoloji grubu node, networking ve ledger iyileştirmeleri üzerinde çalıştı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ağ bu ay çeşitli sıkıntılarla karşılaştı. Takım bu sıkıntıların giderilmesini sağladı. Lace cüzdanı, Daedalus üzere çok adresli cüzdanları içe aktarmak için cardano-js-sdk art ucuna yetenek eklendi. Adrestia grubu, bakiye TX kütüphanesini, veritabanı katmanını ve çok imzalı cüzdan delegasyon fonksiyonelliğini ayırmak için çalıştı.

balinalarin ve dip avcilarinin radarinda bu 5 altcoin var 0 cXKjhhTT

Cardano Blockchain’deki Dapps ve tokenler büyük performans gösteriyor. Uzmanlara nazaran, genel gelişmeler ve token fiyat artışı ADA fiyatını etkileyecek. Candano’nun göğüs parası SNEK fiyatı %26 artarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. ADA fiyatı şu anda 0,33 dolarlık temel takviye düzeyinin üzerinde süreç görüyor. ADA son 24 saat içinde %1’in üzerinde artış kaydetti. Böylelikle, şu anda 0,36 dolardan süreç görüyor. Yükseliş çoğunlukla IOHK grubunun bu hafta tamamlanan çeşitli kıymetli gelişmeleri açıklamasının akabinde geldi.

Bu altcoin fiyatı yakın vadede yükselebilir!

Synthetix’in (SNX) fiyatı 27 Şubat 2023’te 3,4 dolarlık uzun vadeli yatay direnç düzeyi tarafından reddedildikten sonra düştü. Lakin, fiyat evvelki direnç düzeyi olan 2 dolardan iki kere geri döndü. Bu yüzden, bu olumlu bir işaret var. Birinci sefer bir boğa pin bar mum çubuğu oluşumu ile işaretlendi. Ayrıyeten, ikinci kere bir boğa yutan formasyon (yeşil oklar) oluştu. Her ikisi de alım baskısının göstergesidir.

Bu iki sıçramayı birleştirdiğimizde, bir çift taban formasyonunun oluştuğunu görürüz. Bu, çoklukla trendin üst tarafta bilakis dönmesine yol açan bir yükseliş formasyonudur. Ayrıyeten, diğer bir boğa sinyali olan haftalık RSI göstergesindeki yükseliş sapması ile destekleniyor. Bu nedenle, SNX fiyatının mevcut düzeyden toparlanması ve 3,4 dolarlık uzun vadeli direnç düzeyine gerçek hareket etmesi olası.

balinalarin ve dip avcilarinin radarinda bu 5 altcoin var 1 B62pedUFSNX haftalık grafik. Kaynak TradingView

En muhtemel senaryo, SNX’in 3,4 dolarlık uzun vadeli direnç düzeyine yanlışsız yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Öte yandan, fiyatın 2 dolarlık dayanak bölgesinin altına düşmesi halinde bu görüş geçersiz olacaktır.

DOT fiyatı takviyenin üzerinde seyrediyor

Polkadot fiyatı 19 Şubat’ta yılın en yüksek düzeyi olan 7,90 dolara ulaştığından beri düşüşte. Fiyat, inişine devam etmeden evvel 18 Nisan’da daha düşük bir zirve noktası oluşturdu (kırmızı simge). 12 Mayıs’ta fiyat 5,20 dolarlık ana dayanak düzeyinin içinde 5,11 dolara kadar düştü. O vakitten beri bu düzeye yakın süreç görüyor. Muhtemelen 25 Mayıs’ta bir çift taban formasyonu oluşturdu. Çift taban bir yükseliş formasyonu olarak kabul edilir. Yani ekseriyetle üst taraflı hareketlere yol açar.

balinalarin ve dip avcilarinin radarinda bu 5 altcoin var 2DOT Günlük Grafik / Kaynak TradingView

Günlük RSI, fiyatın sıçrama yapma mümkünlüğünü takviyeler. RSI kıymeti 50’nin üzerindeyse ve trend üst doğruysa boğalar avantajlıdır. Fakat bedel 50’nin altındaysa bunun tam zıddı geçerlidir. Gösterge 50’nin altında olsa da yükseliyor. Daha da değerlisi, RSI bir yükseliş sapması (yeşil çizgi) oluşturdu. Bu, bir momentum artışının bir fiyat düşüşüne eşlik ettiği bir oluşum tipidir. Ekseriyetle yükseliş trendinin bilakis dönmesine yol açar.

Altcoin fiyat iddiası: Dalga sayısı, bir sıçramayı öngörüyor

Kısa vadeli altı saatlik vakit dilimindeki teknik tahlil, bir sıçramaya işaret ediyor. Dalga sayımı, 19 Şubat’tan bu yana yaşanan düşüşün bir A-B-C düzeltici yapı (beyaz) olduğunu gösteriyor. İçinde, A:C dalgaları neredeyse 1:0,786 oranına sahip. Sayım doğruysa, DOT fiyatı biraz daha düşecek. Muhtemelen 0,786 Fib geri çekilme dayanak düzeyine 5 dolara ulaşacak. Akabinde, fiyatı 7 dolarlık B dalgasına geri götürebilecek kıymetli bir sıçrama mümkün olacak.

balinalarin ve dip avcilarinin radarinda bu 5 altcoin var 3 GkusFvtWDOT Altı Saatlik Grafik / Kaynak: TradingView

Bu yükseliş DOT fiyat iddiasına karşın, 5 doların altında belirleyici bir kapanış, trendin düşüş eğiliminde olduğu manasına gelecek. Bu durumda, altcoin en az 4,20 dolara ve muhtemelen daha düşük bir düzeye düşecek.

On-chain bilgiler ETH balinalarında artış olduğunu gösteriyor

Piyasa istihbarat platformu IntoTheBlock, Ethereum (ETH) balinalarının ölçüsünün arttığını duyurdu. Paylaşıma nazaran, ETH balinalarının kolektif varlıkları 30,07 milyon ETH’ye yükseldi. Bu, yılın başlarında kaydedilen 26,56 milyon ETH’den değerli bir artışa işaret ediyor.

balinalarin ve dip avcilarinin radarinda bu 5 altcoin var 4 9D3SldSCTarihsel ETH balina yoğunluğu / Kaynak: IntoTheBlock

Bu artış, toplam Ethereum arzının %0,1’inden fazlasını elinde tutan adresler ortasında artan bir birikim eğilimini gösteriyor. Ayrıyeten, balinaların varlığı, Ethereum ekosisteminde potansiyel piyasa itimadına ve uzun vadeli yatırım stratejilerine işaret ediyor.

SUI’de ayılar denetimi ele geçirdi

Erken müspet momentum, Sui (SUI) fiyatını satış baskısıyla müsabakadan evvel 24 saatin en yüksek düzeyi olan 0,9938 dolara çıkardı. Boğaların gücü azaldıkça, Sui ayıları piyasa denetimini ele geçirdi. Ayrıyeten, fiyatı tesirli bir biçimde dayanağın oluştuğu 7 günün en düşük düzeyi olan 0,9483 dolara düşürdü.

Boğaların tüm uğraşlarına karşın, ayılar basın saati itibariyle Sui piyasasının denetimini elinde tuttu. Bu da, bir evvelki kapanış olan 0,9668 dolardan %1,99’luk bir düşüşe neden oldu. SUI’nin piyasa kıymeti %1,85 düşüşle 510.578.894 dolara geriledi. Öte yandan, 24 saatlik süreç hacmi %1,37 artışla 225.287.618 dolara yükseldi. Bu hareket, traderların piyasanın aşağı istikametli gidişatından kâr etmeyi umarak düşüşü satın aldıklarını gösteriyor.

balinalarin ve dip avcilarinin radarinda bu 5 altcoin var 5 ggCPn82eSUI 24 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

SUI 4 saatlik fiyat grafiğindeki Nispi Güç Endeksi (RSI) 27,06. Ayrıyeten, sinyal çizgisinin altında hareket ederek piyasanın negatif momentumunu gösteriyor. Lakin, RSI çok satım aralığında (30’un altında) duruyor. Bu yüzden, müspet bir geri dönüş mümkün. Bu hareket ve artan süreç hacmi, alıcıların piyasaya girdiğini ve muhtemelen fiyatı yükselttiğini gösteriyor.