Ünlü Türk Kuaför Ali Akduru tüm dünyada başarısıyla ses getirmeye devam ediyor

2019 yılında Milletlerarası heyet tarafından 500 kuaför ortasından birinci seçilen Ali Akduru,  En Başarılı Bayan...

Ünlü Türk Kuaför Ali Akduru tüm dünyada başarısıyla ses getirmeye devam ediyor

2019 yılında Milletlerarası heyet tarafından 500 kuaför ortasından birinci seçilen Ali Akduru,  En Başarılı Bayan Kuaförü mükafatına layık görülmüş akabinde yeniden 2019 yılında düzenlenen bir yarışta Yılın En Dikkat Çeken Bayan Kuaförü Ödülünün sahibi olmuştur.

Başarısıyla namını dünyaya yayan ünlü Türk kuaför Ali Akduru, çalışkanlığıyla, özverili çalışmasıyla kendini daima olarak geliştirerek başarılarıyla isminden sıkça kelam ettiriyor.

1983 Ankara Etlik doğumlu olan Ali Akduru, birinci orta ve lise eğitimini Ankara Etlik’de tamamladı. Sosyoloji, lokal idareler ve halkla alakalar mezunu olan Ali Akduru, 2000 – 2008 yılları ortasında muammer karaca tiyatrosunda profesyonel oyunculuk yaparak çok taraflılığını konuşturmuştur.

Ali Akduru, 2010 yılında kuaförlük mesleğinde profesyonel saç kesiti ve profesyonel renklendirme profesyonel master class eğitimleri vermeye başladı. Almanya, Hollanda, Fransa, Belçika, İngiltere, Dubai, Rusya, üzere birçok Avrupa ülkesinde ve Amerika’nın çeşitli eyaletlerinde hala eğitimler vermeye devam ediyor.

Uluslararası heyet tarafından 500 kuaför ortasından birinci seçilen ünlü Türk kuaför Ali Akduru, 2019 En Başarılı Bayan Kuaförü ve 2019 Yılı En Dikkat Çeken Bayan Kuaförü Ödülünün sahibi oldu. Daima olarak çalışan Ali Akduru, muvaffakiyetlerinin nedenini çok çalışmak olarak kıymetlendiriyor. Akademik alanda da çalışmalar yapan Ali Akduru, daima arayış içinde kuaförlük ve hoşluk kısmında yenilik ve katkı sağlama gayretinde olduğunu söylüyor. Uzun yıllardır kuaförlük mesleği içinde olan ünlü Türk kuaför Akduru, bugüne kadar binlerce usta yetiştirdi. Hepsi çok başarılı ve birçok çok ünlü kuaförler olarak hayatlarına devam ediyorlar.  Ali Akduru, İstanbul’da 10 bin üyesi olan İstanbul Bayan Kuaförleri ve Manikürcüleri Odası’nda yöneticilik yaptı. Mesleğe daima yeni teknikler yeni uygulamalar kazandırdı.

Halen etkin olarak İstanbul’da kuaför salonları işleten Akduru, bugüne kadar İstanbul Aydın Üniversitesi ve birçok eğitim kurumlarında eğitim ve seminerler verdi.

Ayrıca toplumsal sorumluluk projelerinde de daima olarak yer alan ünlü Türk kuaför Ali Akduru, 40 binin üzerinde yardıma muhtaç çocuğa el uzatan ve birçok sanatkara da takviye sağlayan Hayır kapısı Derneği’nin kurucusu ve yöneticisidir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı