Almanya’dan transseksüel futbolcular için yeni yasa! Kurallara düzenleme getirildi

Almanya Futbol Federasyonu düzenlenen toplantı sonrası. Transseksüel futbolcular için yeni bir düzenleme yapılması gerektiği üzerine...

Almanya’dan transseksüel futbolcular için yeni yasa! Kurallara düzenleme getirildi

Almanya Futbol Federasyonu düzenlenen toplantı sonrası. Transseksüel futbolcular için yeni bir düzenleme yapılması gerektiği üzerine karar verdi. Federasyon,transseksüel futbolcuların kendi tercihlerine nazaran bayan yahut erkek futbol gruplarında oynamalarına müsaade veren kuralların bir kısmını resmileştirme kararı aldı. Kurallar şimdilik amatör, genç ve futsal kategorilerini kapsayacak.

“NET KURALLAR KONULMASI GEREKLİYDİ”

Almanya Futbol Federasyonu, bu düzenlemenin mecburî olduğu üzerinde durarak: 2018’den bu yana insanların uygar sicile istedikleri üzere kaydolmaları mümkün olduğu için bu statüye sahip insanların sayısında artış oldu. Bu durumda olan ve futbol oynamak isteyen beşerler için de daha net kurallar konulması gerekliydi” sözlerini kullandı.

“”FUTBOL ÇEŞİTLİLİK MANASINA GELİR”

Telegraph’ta yer alan habere nazaran; Almanya Futbol Federasyonu ElçisiThomas Hitzlsperger bu kararın doğruluğunu belirterek: “Futbol çeşitlilik manasına gelir ve DFB(Almanya Futbol Federasyonu) de buna kendini adamıştır. Oyun yasasını düzenleyerek, farklı cinsiyet kimliklerine sahip oyuncuların oynamasını sağlamak için öteki kıymetli ön şartlar yaratıyoruz” dedi.