Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1 milyon liralık tazminat davası açtığı videoya 6’lı masadan da itiraz

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde “Bir kaçışın anatomisi” isimli görüntü yayınlayarak vakıflara para...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1 milyon liralık tazminat davası açtığı videoya 6’lı masadan da itiraz

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde “Bir kaçışın anatomisi” isimli görüntü yayınlayarak vakıflara para aktarıldığını tez etmişti. Bu teze vakıflardan ve hükümet cephesinden sert reaksiyon gelirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da görüntüyle ilgili 1 milyon liralık tazminat davası açtı.

“SEÇMENİN, ERDOĞAN İLE GÖNÜL BAĞINI GÖRMÜYORLAR”

Gazete Duvar’da yer alan habere nazaran Kılıçdaroğlu’nun tezine iktidar cephesinden sert karşılıklar verilirken 6’lı masadaki muhafazakar partilerden de itirazlar geldi. CHP’li yöneticilerin AK Parti seçmeninin Erdoğan ile kurduğu his bağını anlayamadığını söyleyen muhafazakar partilerden bir temsilci, “AK Parti seçmeninin Erdoğan ile gönül bağını görmüyorlar. Ne olursa olsun başörtüsü problemini çözmüş, onları kıymetli yapmış. Yanlışsız olmasa da konutuna giren yardımın onun sayesinde olduğunu düşünüyor” görüşünü savundu.

“İDDİASI İNANDIRICI DEĞİL”

İsmini açıklamak istemeyen kaynak, kelamlarını şöyle sürdürdü: “O seçmen için ‘aile kaçacak’ demek inandırıcı da değil. Kararsız seçmen yine partisine döner. Bu bakış AK Parti oylarını konsolide eder. Üzerine konuşulacak devasa yolsuzluklar var. Onları lisana getirmek gerek.”

Kaynak: Gazete Duvar