Yatırım Şirketi, Türklerin Aldığı Altcoin’i Coinbase’e Boşaltıyor!

Yatırım şirketi Multicoin Capital, Coinbase’e yaklaşık 1.66 milyon dolar pahasında altcoin transfer etti. Şirket 2020’de...

Yatırım Şirketi, Türklerin Aldığı Altcoin’i Coinbase’e Boşaltıyor!

Yatırım şirketi Multicoin Capital, Coinbase’e yaklaşık 1.66 milyon dolar pahasında altcoin transfer etti. Şirket 2020’de yaptığı yatırımları nakde çevirmeye başlıyor.

Multicoin Capital, Coinbase’e bu altcoin’i aktardı

26 Mayıs’ta on-chain bilgi kaynağı Ember’in raporuna nazaran Multicoin Capital, Coinbase’e 833.332 LDO transfer etti. Sürecin boyutu yaklaşık 1.66 milyon dolar kıymetindeydi.

Multicoin Capital, 7 Aralık 2020’de yatırım yoluyla 10 milyon LDO satın almıştı. Şirketin ortalama satın alma maliyeti 0,00846 dolardı. 16 Ekim 2022’den bu yana Multicoin, Coinbase’e 9.166.667 LDO sattı/aktardı. Şu anda sırf 833.333 LDO’ya sahip.

https://twitter.com/EmberCN/status/1661933976142114820

Balina satışlarına karşın, ferdî yatırımcılar LDO’ya ilgi göstermeye devam ediyor

IntoTheBlock bilgilerine nazaran, kripto balinaları Lido Finance’in tüm token konsantrasyonu üzerinde inanılmaz bir hakimiyete sahip. Son günlerde, arzın %87’si büyük sahiplerin elindeydi.

İlginç bir biçimde, bu eğilim, kazananlara kıyasla daha fazla yatırımcının ziyan etmesine karşın gerçekleşti. Bunun üzere bir örnek, büyük yatırımcıların LDO’yu çok derecede kıymetsiz bulduğunu düşündürebilir.

yatirim sirketi turklerin aldigi altcoini coinbasee bosaltiyor 0 vg4BRhUY

Ayrıca, tüm balinaların %66’sının son 365 gün içinde gerçekleştiğini belirtmekte yarar var. Bunun nedeni, Lido’nun 2022’de Bitcoin fiyatıyla negatif korelasyonuyla ilişkiliydi. Bahsetmeye paha öbür bir faktör de Liquid Staking projesinin Ethereum ağındaki aktiviteye katkısıdır. Dahası, Lido’nun V2’sini piyasaya sürmesi, balinaların artan süreçlerini etkileyen gelişmeler ortasında.

Bu ortada, 8 Mayıs haftasında 193,11 milyon dolarlık büyük süreçlerin epey büyük bir kısmı para çekme süreci oldu.

https://twitter.com/lookonchain/status/1658408834237612035

Bu nedenle, balinaların birikimini ima etmek, kısa vadeli amaçlarla örtüşmeyebilir. Lakin Santiment’in bilgilerine nazaran, bu süreçlerin gerçekleşme oranı düşmüştü. Bu nedenle, artan satış baskısı konusunda paniğe kapılmak için güçlü bir neden yok.

yatirim sirketi turklerin aldigi altcoini coinbasee bosaltiyor 1 D2MSF2G3

Altcoin yatırımcıları küçük satın alımlarla eşlik ediyor

Bireysel yatırımcı açısından LDO’nun metriklerin değerli bir değişim olmadı. Bununla birlikte, on-chain datalar, 0 ila 100 token sahibi birden fazla kişinin birikim avında balinalara katıldığını gösterdi. Lakin partiden her küme katılmadı.

Örneğin, 10 ila 100 LDO tutan küme ağır yüklemeye karşı dirençliydi. Bununla birlikte, yaygın kümelenme, LDO’ya olan inancın başkalarına nazaran yüksek olduğunu kanıtladı.

yatirim sirketi turklerin aldigi altcoini coinbasee bosaltiyor 2 ehSfW5nF

Peki LDO balina ailesinin yeni üyeleri oldu mu? Santiment datalarına nazaran bu metrikle ilgili pek bir şey olmadı. 10 milyon ila 100 milyonluk küme 10 Mayıs’tan bu yana düzleşti.

Bu metrik, kümedeki balina sayısının kelam konusu tarihten bu yana neredeyse tıpkı kaldığı manasına geliyordu. Lakin başka kümelerin birden fazla için adres sayısı bir düşüşe şahit oldu.

yatirim sirketi turklerin aldigi altcoini coinbasee bosaltiyor 3 3ccdhWqj

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, LDO fiyatı şu anda %2,5 civarında düşüş gösteriyor. Balina satışlarının yaygınlaştığı ortamda, son bir aya nazaran yaklaşık %10 civarında bedel kaybetti.

yatirim sirketi turklerin aldigi altcoini coinbasee bosaltiyor 4