Street Fighter 6’dan yeni oynanış fragmanı yayınlandı

PlayStation’ın State of Play etkinliğinde duyurulan bir öteki oyun ise Street Fighter 6 oldu. Birinci...

PlayStation’ın State of Play etkinliğinde duyurulan bir öteki oyun ise Street Fighter 6 oldu. Birinci olarak Şubat 2022’de duyurulan Street Fighter 6 için yeni fragman yayınlandı.

STREET FIGHTER 6 ÇIKIŞ TARİHİ

State of Play etkinliğinde yayınlanan fragman ile 2023 yılında PlayStation 4 ve PlayStation 5’e çıkış yapacağı duyurulan Street Fighter 6’nın ayrıyeten Xbox Series X|S ve PC için de çıkış yapacağı açıklandı. Yayınlanan fragman, bizleri ve hayranları çok heyecanlandırdı. Oyuncular bir an evvel Street Fighter 6’nın çıkmasını istiyor.

Yaklaşık 35 yıldır geliştirilen Street Fighter serisi, yeni oyun ile farklı bir tecrübe kazanıyor. Seri, mesleği boyunca birçok farklı oyun modlarını ağırladı. Arce modu, çevrimiçi maçlar, eğitim modu, lokal savaşlara karşı savaşlar ve daha fazlasından rakipsiz bir oyun tecrübesi sunmak için evvelki oyunlarda bulunan modlarından başka olarak dünya çeşidi ve savaş merkezi isimli iki yeni mod daha duyuruldu.

Şubat ayında duyurulan birinci Teaser fragmanından sonra, Street Fighter 6’dan hiç ses edilmedi. Bu müddet zarfı boyunca Street Fighter 6, büyük bir yol katetmiş görünüyor.

YENİ KARAKTER DUYURULDU

Street Fighter 6 ile oyuna yeni bir yüz geliyor. Yeni oyuna geri dönen Ryu, Chun-Li ve Luke, hepsi bu yeni devir için yeni tasarlandı. Onlara katılan yesyeni bir yüz ise Jamie oldu. Sarhoş boksa dayanan öngörülemeyen hareket kombolarıyla oyuna kendi yeteneğini katacak ve breakdance ve ki-unleashing içeceği içiyor.

Jamie, İkiz Ejderhalar Yun ve Yang’ın ayak izlerinde yürümek isteyen Çin Mahallesi’nden bir barış koruyucusudur. Uzman bir dansçı olan Jamie, adalet ve dostluğu her şeyin üstünde fiyat ve kasabasını dövüş sanatlarıyla savunur.