Türkiye Sigorta’da üst düzey atama

Türkiye Sigorta Finansal İdare ve Türkiye Hayat Emeklilik Finans, Aktüerya ve Teknik Operasyon Genel Müdür...

Türkiye Sigorta’da üst düzey atama

Türkiye Sigorta Finansal İdare ve Türkiye Hayat Emeklilik Finans, Aktüerya ve Teknik Operasyon Genel Müdür Yardımcılığı vazifesine Mehmet Ertan Özay getirildi.

Türkiye Sigorta’dan yapılan açıklamada, Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in, üst idare takımını güçlendirmeye devam ettiği belirtildi.

Türkiye Sigorta tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, sigorta kesiminin tecrübeli ismi Mehmet Ertan Özay’ın, SEDDK onayı sonrasında Türkiye Sigorta Finansal İdare ve Türkiye Hayat Emeklilik Finans, Aktüerya ve Teknik Operasyon Genel Müdür Yardımcısı olarak vazifeye başlayacağı kaydedildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliğinden 1994 yılında mezun olan Mehmet Ertan Özay, tıpkı üniversitede 1997’de İşletme Yüksek Lisansını tamamladı.

SMMM dokümanına sahip olan Özay, iş hayatına 1997 yılında Bosch Siemens (B/S/H) Türkiye’de Mali Kontrolör olarak başladı. 2001-2003 yılları ortasında Sasa-Dupontsa’da Bütçe-Kontrol ve İdare Muhasebesi kısmında çalıştıktan sonra, 2003-2006 yılları ortasında Aksigorta’da İç Kontrol Müdür Yardımcısı ve Mali İşler Müdürlüğü vazifelerinde bulundu.

2006-2007 yıllarında ise Garanti Sigorta’da Mali İşler Güçlendirilmiş Direktörü olarak misyon yaptı ve Şirket Satış Projesi Uyumunda yer aldı.

Özay, 2007-2013 yılları ortasında Groupama’da Türkiye Mali İşler ve Tahsilat Küme Müdürü ve İcra Konseyi Üyesi, 2013-2014 yıllarında BNP Paribas Cardif’te Türkiye Finans Yöneticisi ve İcra Heyeti Üyesi, 2014-2015 yıllarında Zurich Sigorta’da CFO, İdare ve İcra Heyeti Üyeliği vazifelerini yürüttü.

Willis Towers Watson’da 2016-2018 yılları ortasında Türkiye CFO ve İdare Konseyi Üyesi olan Özay, 2018-2020 yılları ortasında Orta&Doğu Avrupa Bölgesi ve Türkiye CFO’su, 2020-2023 yılları ortasında Orta&Doğu Avrupa Bölgesi CFO’su, Türkiye Ülke Önderi, Türkiye dışında Orta&Doğu Avrupa Bölgelerinde İdare Heyeti üyelikleri misyonlarında bulundu.