Davut Doğan, İş Dünyasını Bir Ortaya Getiren Troya Forum’un Konuğu Oldu

Çanakkale Endüstrici ve İş İnsanları Derneği’nin (ÇASİAD), 4-5 Kasım tarihlerinde iş dünyasını bir ortaya getirdiği...

Davut Doğan, İş Dünyasını Bir Ortaya Getiren Troya Forum’un Konuğu Oldu

Çanakkale Endüstrici ve İş İnsanları Derneği’nin (ÇASİAD), 4-5 Kasım tarihlerinde iş dünyasını bir ortaya getirdiği ‘Troya Forum’ tertibi, ‘Dünya’nın Yeni Köprüsü’ teması ile Çanakkale’de gerçekleşti. Ortalarında Doğanlar Holding İdare Heyeti Lideri Davut Doğan’ın da yer aldığı forumda, iş dünyasının temsilcileri bir ortaya geldi.

Doğanlar Holding İdare Konseyi Lideri Davut Doğan, 4-5 Ekim tarihlerinde gerçekleşen Troya Forum kapsamında katıldığı panelde, sürdürülebilir şirketleri ve bu yoldaki kurumsallaşma adımlarını masaya yatırdı.

Panelden notlar

  • Biga’da küçük bir atölyede başlayıp bugün bir holdinge dönüşen Doğanlar Holding ve iştiraklerinin kurumsallaşma kıssasıyla başlayan panel, keyifli anekdotlara da mesken sahipliği yaptı. Sürdürülebilir bir iş modeli için daima değişim ve gelişimin koşul olduğunun altının çizildiği sohbette, yatırımın da değerine değinildi. Bu kapsamda, Doğanlar Mobilya Grubu’nun Türkiye’ye yabancı fon getiren birinci ve tek şirket olduğunun altı çizildi.
  • Doğanlar Holding’in kurumsallaşma sürecindeki en değerli adımlarından birinin Aile Anayasası olduğunu belirten Doğan, bu sürecin kendilerini bugün 3500 direkt çalışanı olan, 600 bayi ile 32bin kişilik aile formatına getirdiğini belirtti.
  • Holding olarak birinci 500 şirketin ortasında yer alan kurum bünyesinde Doğanlar Mobilya Grubu’nun özelde ikinci, tüm mobilya bölümünde ise üçüncü sırada yer aldığının altını çizen Doğan, kurumsallaşmanın bir öteki kıymetli adımı olan şeffaf idare kurallarına da değindi. Sohbet sırasında, Doğanlar Mobilya Kümesinde yer alan farklı uzmanlık alanlarına sahip 3 bağımsız bayan idare şurası üyesinin ve Biotrend Güç firmasında yer alan Türk ve yabancı asıllı bağımsız idare şurası üyelerinin olmasının ehemmiyeti de vurgulandı. Tüm çalışanları yanı sıra idare şuralarında yer alan aile meclisi üyelerinin her birinin ise kendi alanlarında ve ölçümlenebilir gayeler doğrultusunda değerlendirildiklerini vurguladı.
  • Sürdürülebilir şirketlerde üretim alanlarındaki yatırımlara da değinilen panelde, Biotrend Güç bünyesinde çöpten elektrik üretimine, sera yatırımları, karbon mutabakatları ve pak üretim metotlarının üzerine konuşuldu. Ar-Ge yatırımlarından da bahsedilen panel kapsamında Düzce’de yer alan Ar-Ge merkezinin yanı sıra Lova Yatak tarafından Ankara Teknoparkta kurulan inovasyon merkezinin de altı çizildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı