Tuncer, Tokat Belediyesi kitap fuarında hayranları ile buluştu

ÜNLÜ YAZAR VE ŞAİR SERDAR TUNCER, TOKAT BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜNDE HAYRANLARI İLE BULUŞTU.

Ünlü yazar ve şair Serdar Tuncer, Tokat Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşi ve imza gününde hayranları ile buluştu.


Cumhuriyet Meydanında kurulan dev çadırda düzenlenen kitap fuarı yoğun ilgi gördü. Fuarda ünlü sanatçı gerçekleştirdiği söyleşide okuduğu şiirlerle de katılımcıları mest etti. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun da izlediği söyleşi programında Tuncer, yabancılaşan Türkçe ’ye dikkat çekerek, “Çinliler 12 asır önceki Çinceyi okuyunca anlıyorlar. Japonlar 9 asır, İngiliz, Fransız, Alman 4-5 asır. Türk 50 sene. 50 sene önceki Necip Fazıl Türkçesini lügate bakmaksızın anlayabilecek Fen Edebiyat Fakültesi mezunu az çıkar bu ülkede. Acıdır bu, trajedinin büyüğüdür. Kendimize yabancılaşma hikayesinin portresidir” dedi. Tuncer, samimi bir havada tamamladığı söyleşi programının ardından kitaplarını imzaladı. Uzun kuyruklar oluşturan hayranları Tuncer ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.