Yeşilçam’ın Rambo’su Sönmez Yıkılmaz hayatını kaybetti

Yeşilçam’da ışıkçılıktan başlayıp, doğuşçu yardımcı rollerinde ve sonrasında da başrole kadar yükselen Türk sinemasının Rambo’su...

Yeşilçam’ın Rambo’su Sönmez Yıkılmaz hayatını kaybetti

Yeşilçam’da ışıkçılıktan başlayıp, doğuşçu yardımcı rollerinde ve sonrasında da başrole kadar yükselen Türk sinemasının Rambo’su olarak hafızalara kazınan usta oyuncu Sönmez Yıkılmaz, ömrünü yitirdi. Usta ismin vefatı ailesi ve çalışma arkadaşlarınız yıktı.

“İÇİMDEN BİR MODÜL KOPTU”

Yıkılmaz’ın cenazesinin bugün Teşvikiye Mescidi’nde kılınacak namazla son seyahatine uğurlanacağı öğrenildi. Vefat haberini alan usta oyuncu Cüneyt Arkın, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla yaşadığı acıyı anlattı. Yıkılmaz ile çektirdiği fotoğrafları yayınlayan Arkın, “İçimden bir kesim koptu. Uygun dost, Yeşilçam’ın vefakâr işçisi, Sönmez Yıkılmaz’ın vefat haberini kederle öğrendim. Onlar olmadan Yeşilçam eksik olurdu. Karakter oyuncuları olmadan Türkiye’de sinema çekilmezdi. Zira onlar sinemanın kokusu, tadı, her şeyiydi. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı dilerim… Sinema topluluğumuzun başı sağ olsun” dedi.