Sevilen Resident Evil serisi sanal gerçeklik deneyimi ile PlayStation VR2’ye geliyor

Daha evvel bir mod geliştiricisi tarafından geliştirilme kademesinde olan Resident Evil 7 VR modu ile...

Sevilen Resident Evil serisi sanal gerçeklik deneyimi ile PlayStation VR2’ye geliyor

Daha evvel bir mod geliştiricisi tarafından geliştirilme kademesinde olan Resident Evil 7 VR modu ile oyunun sanal gerçeklik ile nasıl bir görünüme sahip olacağı hakkında az çok bilgi edinildi. Artık ise State of Play etkinliğinde Resident Evil 7’nin PSVR2’ye geleceği açıklandı.

RESIDENT EVIL 7, PSVR2’YE ÇIKACAK

Geliştirilme evresinde olan PlayStation VR2, Resident Evil Village ile 4K HDR ekran imajı, PSVR2’nin göz izleme özelliği ve PS5’in 3D Audio sistemi ile mümkün olan en canlı grafiklerden tam olarak yararlanılabilecek.

Çıkış tarihi ve fiyatlandırma sistemi hakkında şimdi bir açıklamada bulunmayan Sony, ileriki tarihlerde açıklamalarda bulunacağını bildirdi.

PS VR2 gözlüğüne ek olarak, dünyadaki her eli temsil etmek için PlayStation VR2 Sense denetim aygıtlarını da kullanacaksınız. Her iki kolunuzu da kullanarak müdafaayı deneyin ve Ethan birebir halde koruyacaktır; Bir silah tut ve Ethan da silahını tutacaktır. Ayrıyeten, başka elinizle bıçak tutarken silahınızı ateşlemek yahut bir elinizle bir tabanca ve öteki elinizle av tüfeği tutmak üzere dinamik hareketler gerçekleştirebilirsiniz. Bu gelişmiş denetim aygıtları, oyuncunun oyuna dalmasını artırır.