Tacize uğrayan bayanı kurtardığını sav etmişti, gerçek değişik çıktı

Küçükçekmece Atatürk Mahallesi’nde yaşayan Y.E., toplumsal medya hesabından havaya ateş açtığı ve bir çocuğu darp...

Tacize uğrayan bayanı kurtardığını sav etmişti, gerçek değişik çıktı

Küçükçekmece Atatürk Mahallesi’nde yaşayan Y.E., toplumsal medya hesabından havaya ateş açtığı ve bir çocuğu darp ettiği anları toplumsal medya hesabından paylaştı. İmgelerin altına ise darp ettiği kişinin sokakta bir bayanı taciz ettiğini, tacizciyi havaya ateş açarak durdurduğunu daha sonra da darp ettiğini yazdı.

“GENÇ KIZI ZORLA GÖTÜRMEYE ÇALIŞIYORDU, MÜSAADE VERMEDİM”

Görüntüler toplumsal medyada kısa müddette yayılırken Y.E., yaptığı açıklamada olayı, “İş yerimden çıktım. Konutuma giderken o esnada bağırma sesi duydum. Bir genç kız gördüm, çığlık atıyordu. Mahallede de kimse yoktu. Benim yanımda da biri daha vardı, korkmadım ve bağırdım. O tek kişiydi, bir çocuk vardı. Genç kızı zorla götürmeye çalışıyordu, müsaade vermedim. Çocuk daha sonra kaçtı. Genç kızı sakinleştirdim, daha sonra konutuna kadar bıraktım. Kendisi bana teşekkür etti. Daha sonra ayrıldım ve ailemle yemeğe gittim. Herkesin kardeşi var, korkmadım. Tekrar olsa yeniden yaparım” halinde anlattı.

GÖRÜNTÜLER KURGU ÇIKTI

Olayın akabinde Y.E.’yi bilgisine başvurmak üzere emniyete çağıran polis, tutarsız sözlerinden şüphelendi. Olayı araştıran polis Y.E.’nin havaya ateş etmek için kullandığı silahın babasına ilişkin ruhsatlı silah olmadığını kurusıkı bir tabanca olduğunu, manzaraların ise kurgulandığını belirledi. Polis bunun üzerine Y.E.’ye ‘Suç Uydurma’ ve ‘Genel güvenliğin taammüden tehlikeye düşürülmesi’ hatalarından süreç yaptı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni