Şanlıurfa'da Abla katili tutuklandı

Karaköprü ilçesinde ablası Bahar hazer’i öldüren kardeş çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Şanlıurfa'da Abla katili tutuklandı
Kardeş tarafından öldürülen genç kız zılgıtlarla toprağa verildi Abla Katili ise adliyeye sevk edildi
Şanlıurfa’da 25 Kasım’da kadına yönelik şiddet video çeken inşaat mühendisi ve aktivist Bahar Hezer, (26) sokak ortasında arkadan gelen kardeşi Yekta Sezer (24) tarafından pompalı tüfekle öldürülerek, kadın cinayettine kurban gitti. Tabuttunun başına gelin duvağı konulan Hezer, gözyaşları ve zılgıtlar arasında toprağa verilirken, gözaltına alınan kardeşi ise adliyeye sevk edildi. Kız kardeşini öldürmekten dolayı pişman olamadığını ifade eden Yekta Hezer, “Ben tanrıya güveniyorum. Kardeşim beni deli etti. Eğer yakalanmasaydım diğer ailemi öldürecektim” emniyetteki ifadesinde yer aldı.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın kente yaptığı ziyaret sırasında geçiş güzergahına yakın Akpınar Mahallesinde TMMOB Şanlıurfa Temsilci Yardımcısı da olan inşaat mühendisi ve aktivist Bahar Hezer, sokakta yürürken, Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi kardeşi, Yekta Hezer tarafından sokak ortasında pompalı tüfek ile vuruldu. Genç mühendisi kanlar içersinde yere yığılırken, kaçan cinayet şüphelisi kardeşi ise Yenişehir Mahallesinde polis ekiplerince yakalandı. Olay yerinde yapılan ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan Bahar Hezer, acilde yapılan tüm müdahalenin ardından kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Adli Tıp Kurumundan cenazesi alınan Hezer, tabutunun başucuna gelin duvağı konularak gözyaşları ve zılgıtlar arasında Yeni Mezarlıkta toprağa verildi. Gözaltına alınan kardeşi Yekta Hezer ise emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek, nöbetçi mahkemeye sevk edildi.
Genç Kadın kadın şiddetini dikkat çekti kaderi aynı oldu
25 Kasım kadına Şiddet ve Mücadele Günü nedeniyle kentte yaşanan kadın şiddetine dikkat çekmek için Bahar Hezer, kısa video çektiği ortaya çıktı. Çektiği şiddet videosundan 10 gün sonra kardeşi tarafından vurularak, Bahar Hezer kadın cinayetine kurban gitti. Bahan.ın ölümü Şanlıurfa,da büyük üzüntüye neden oldu
Beni ‘deli etti’ öldürdüğüm izin pişman değilim
Kız kardeşinin ölümüne neden olan Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi kardeşi, Yekta Hezer, emniyetteki ifadesinde kan dondurucı sözler sarf ettiği kaydedildi. İfadesinde kardeşini öldürmekten dolayı pişman olamadığını ileri süren Yekta Hezer, “Bahar her defasında beni deli olarak görüyordu. Sürekli senin 46 raporun var git piskiyatri doktoruna gözük sen delisin diyordu. Ben tanrıya güveniyorum. İyiki onu öldürdüm. Polis beni yakalamasaydı. Gidip diğer geride kalan ailemi öldürecektim. Hiç pişman değilim” dediği öğrenildiAdliyeye sevk edilen Yekta Hazer  nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.