Milyonlarcası Borsaya Taşınan Altcoin İçin 1 Dolar Tahmini!

Ripple şu anda XRP’nin bir menkul değer olarak sınıflandırılması konusunda ABD Menkul Değerler ve Borsa...

Milyonlarcası Borsaya Taşınan Altcoin İçin 1 Dolar Tahmini!

Ripple şu anda XRP’nin bir menkul değer olarak sınıflandırılması konusunda ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ile yüksek profilli bir davada yasal savaş veriyor. Bununla birlikte, balinalar XRP ile oynarken, altcoin için umutlu olanlar da var!

Milyonlarca XRP Bitstamp’a taşındı, satış yakın mı?

Kripto bilgi izleyicisi WhaleAlert, son 24 saat içinde büyük bir XRP hareketi tespit etti. WhaleAlert, 11.202.095 dolar kıymetinde 21.500.000 XRP’nin anonim bir cüzdandan Bitstamp kripto borsasına aktarıldığını bildirdi.

https://twitter.com/whale_alert/status/1663662446362390529

Bu balina hareketinin ortasında analist Tomiwabold Olajide, XRP’nin tekniklerine bakıyor. XRP, grafiğindeki yükseliş flamasını çözdükten sonra 25 Mayıs’tan başlayarak altı gün üst üste yeşil renkte süreç gördü. Altcoin fiyatı, hafif bir kâr alımından evvel 30 Mayıs’ta 0,529 dolara kadar yükseldi. Daha geniş bir ölçekte, XRP’nin 8 Mayıs’taki 0,41 dolarlık en düşük düzeye yakın kısa bir konsolidasyonun akabinde yükselemeye başladı. Mayıs 20’ye kadar altı gün üst üste müspet hareket gördü. Bu yükseliş, boğalar bir kere daha harekete geçmeden evvel kısa bir konsolidasyonla noktalandı.

Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) de işaret ediyor. Bu da XRP’nin günlük vakit diliminde çok ısınmak üzere olduğunu gösteriyor. Çok alım yahut çok satım şartları ekseriyetle 70’in üzerindeki ve 30’un altındaki okumalarla gösterilir. XRP kelam konusu olduğunda, günlük RSI 73’lük çok alım düzeylerinden şu anda bulunduğu yaklaşık 67’ye geriledi. Boğalar kâr alırken bir mola verip, nefes alıyor. Muhtemelen ayıların geri çekilme için bir nedeni var. Düzgün haber, XRP’nin günlük RSI’sı müspet bölgede kalıyor. Bu da alıcılar için bir avantaj sağlıyor. Ayrıyeten, boğaların kısa bir duraklamanın akabinde fiyatları yükseltmeye hazır olduğu manasına geliyor.

milyonlarcasi borsaya tasinan altcoin icin 1 dolar tahmini 0 VVSFyjJt

Altcoin 1 dolara mı gidiyor?

DonAlt takma isimli kripto analistine nazaran XRP, muhtemelen Kasım 2021’den bu yana görmediği bir düzey olan 1 dolara hakikat ilerliyor. Analist bugün erken saatlerde “XRP nihayet 1 dolara mı gidiyor?” formunda bir paylaşım yaptı. Bu da takipçileri ortasında spekülasyona yol açtı. XRP, büyük spot borsalarda 0,51 dolardan süreç görüyor. Altcoin’in 1 dolara ulaşmak için pahasını neredeyse iki katına çıkarması gerekiyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere XRP, geçtiğimiz hafta %13,4 bedel kazandı. Böylelikle, daha geniş kripto para piyasasından daha âlâ bir performans sergiledi. Ayrıyeten, XRP iki gün üst üste adres aktivitesindeki rekor artışlarla umut verici işaretler gösteriyor. Bu da, altcoin piyasasının geri kalanından yavaşça ayrışırken, XRP için potansiyel olarak yükseliş eğilimine işaret ediyor.

Ripple şu anda SEC yasala bir savaş yürütüyor. Bu durum XRP’nin geleceğine belirsizlik katıyor. Lakin Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kısa mühlet evvel önümüzdeki haftalarda mümkün bir tahlilin ipuçlarını verdi. Bu gelişmenin potansiyel olarak düzenleyici belirsizlikleri ortadan kaldırması mümkün. Bunun da XRP’nin daha fazla benimsenmesine yol açması mümkün. SEC davasındaki potansiyel olumlu sonuç, XRP dostu avukat John Deaton’a nazaran XRP fiyatını kıymetli ölçüde artırabilir. Deaton kısa mühlet evvel “FOMO “nun 2 dolara kadar devreye girmeyeceğini ileri sürdü. Bu kestirimlerin gerçekleşmesi halinde, önümüzdeki günlerde XRP’ye yönelik yeni bir ilgi dalgası görmemiz mümkün.