Konya’daki vahşetin akabinde kan donduran bir imaj de İstanbul’da kaydedildi! Köpeği boğmaya çalıştı

Geçtiğimiz hafta Konya’da bir hayvan barınağında kürekle azap edilerek öldürülen köpeğin imajları büyük reaksiyon çekti....

Konya’daki vahşetin akabinde kan donduran bir imaj de İstanbul’da kaydedildi! Köpeği boğmaya çalıştı

Geçtiğimiz hafta Konya’da bir hayvan barınağında kürekle azap edilerek öldürülen köpeğin imajları büyük reaksiyon çekti. Olayla ilgili 2 kişi tutuklanırken yürek yakan bir manzara de İstanbul’dan geldi. Evvelki gece saat 02.00 sıralarında Maden Mahallesi’nde yakaladığı sokak köpeğinin üstüne oturarak boğazını sıkmayan çalışan bir kişi, mahalle sakinleri tarafından fark edildi. Köpeğin seslerini duyan mahalleli pencere ve balkonlara çıkarak saldırgana reaksiyon gösterdi.

TEPKİ GÖRÜNCE KAÇTI

Mahalle sakinlerinden biri o anları görüntülerken bir yandan polise haber verdiğini söyledi. Korkan saldırgan köpeği bırakarak uzaklaştı. Yaşananlar cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. İstanbul Emniyet Müdürlüğünün olay yerinde yaptığı incelemede kuşkulu şahsın olay yerinden kaçtığı anlaşıldı.

ADLİ DENETİM KARARLARI UYGULANDI

Yapılan manzara incelemesinde saldırgan Cumhuriyet Mahallesinde yakalandı. E.Ç.K.(30) hakkında “5199 Sayılı Hayvanları Müdafaa Kanununa Muhalefet” hatasından sevk edildiği isimli makamlarca isimli denetim kararları uygulandı.

“DOSTLARIMIZ SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

Sarıyer Belediyesi ise toplumsal medya hesabından, “Maden Mahallesi’nde yaşanan nahoş olayda imgelere yansıyan şahıs emniyet mensuplarımızca gözaltına alınmıştır. Yaşanan olayı kınıyor, süreci takip ediyoruz. Dostlarımız sorumluluğumuz altındadır ve sahipsiz değildir” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki