Kanserle mücadele eden Billur Kalkavan, tedavisinin ardından hastaneden taburcu edildi

Dobra açıklamalarıyla tanınan 59 yaşındaki ünlü müzikçi Billur Kalkavan, bir müddettir akciğer kanseriyle çaba ediyor....

Kanserle mücadele eden Billur Kalkavan, tedavisinin ardından hastaneden taburcu edildi

Dobra açıklamalarıyla tanınan 59 yaşındaki ünlü müzikçi Billur Kalkavan, bir müddettir akciğer kanseriyle çaba ediyor. Kemoterapi gören oyuncu, hastanede bir hafta kaldıktan sonra taburcu oldu.

“KEMOTERAPİ SONRASI MESKENİME DÖNÜYORUM”

Kemoterapi almaya başlayan oyuncu, verdiği kiloları geri almak için hekiminin teklifiyle hastanede tedavi gördü. Bir haftanın akabinde toplumsal medya hesabından erkek arkadaşı Buğra Bahadırlı ve hekimiyle fotoğraflarını paylaşan ünlü isim, “En büyük desteğim, hayat arkadaşım, aşkım Buğra Bahadırlı ile üçüncü kemoterapi sonrası bir haftalık yatışım sonrası konuta dönüyorum. Tüm şahane hemşirelere, hastanenin tüm çalışanına tekrar tekrar teşekkürler. 21 Haziran’da tekrar görüşmek üzere. Vallahi özleyeceğim ancak meskenimi de özledim” tabirlerini kullandı.

“NEFES DARLIĞIM İÇİN GİTTİM, KANSERİ ÖĞRENDİM”

Verdiği bir röportajda hastalığıyla ilgili konuşan Billur Kalkavan, şunları söylemişti: “Ocak ayında COVID olmuştum. Ayakta atlattım. Lakin sonrasında nefesimde bir külfet oldu. Nefes alırken içim sıkışıyordu. Meğer ben sigara bile içmem. Hatta nezle dahi olmazdım. ‘Kovid hasar bırakıyor’ diyorlardı, ben de o denli sandım. Doktora gittim ve bir sinema çekildi. Süreç o denli başladı. Ameliyat yerine kemoterapiyi uygun gördüler. Artık üçüncü kemoterapiyi alacağım. Tedavi sürecim çok düzgün gidiyor. Koç Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi oluyorum. Bir manada koronaya müteşekkirim, hastalanmasam tahminen de kanseri çok daha geç fark edecektik.”

İlgili Haberler