Develi, kurs eğitimlerinde Kayseride zirvede

2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞINDAN İTİBAREN DEVELİ HALK EĞİTİM MERKEZİ BÜNYESİNDE DEVELİ BELEDİYESİ’NİN DE DESTEĞİYLE TOPLAM 407 KURS AÇILDI

Develi, kurs eğitimlerinde Kayseride zirvede

2021-2022 eğitim-öğretim yılı başından itibaren Develi Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Develi Belediyesi’nin de desteğiyle toplam 407 kurs açıldı. Kurslarda 5 bin 259 kadın, 2 bin 607 erkek olmak üzere 7 bin 866 vatandaşa eğitim verildi.


İlçenin ihtiyacına yönelik vatandaşların da talepleri doğrultusunda eğitim vermeye devam eden Develi Halk Eğitim Merkezi, Ramazan Ayı’nda 45 adet din eğitimi alanında kurs verdi. Ayrıca üniversiteye hazırlanan 200 öğrenciye ve KPSS’ye hazırlanan 30 öğrencinin de eğitimleri devam ediyor.


Nüfusa oranla Kayseri’de en çok kurs açılan ilçenin Develi olduğunu belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “Hemşerilerimizin yeni ilgi alanlarına yönelmesi, yeteneklerini keşfedip geliştirdikleri aynı zamanda da sosyalleştikleri ortamlar olan kursların Develimizde eğitim vermesine olanak sağlayan Kaymakamlığımız, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezimize hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Ayrıca bu kurslarda eğitim veren öğreticilerimize ve kursiyer olarak katılan hemşerilerimize de başarılarının daim olmasını diliyorum. Develi Belediyesi olarak bizler de hemşerilerimizin gösterdiği bu eğitim talebine karşı hiçbir zaman kayıtsız kalmadık ve her zaman destek olduk. İnşallah bundan sonraki süreçte de bu eğitimlerin daha gelişmesi ve yaygınlaşması için her zaman destek olmaya devam edeceğiz” dedi.