Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sosyal yardım müjdesi: 15 milyar liralık yeni paketi devreye alıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iktisat ana gündem unsuru ile toplanan Kabine Toplantısı’nın akabinde yaptığı açıklamada...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sosyal yardım müjdesi: 15 milyar liralık yeni paketi devreye alıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iktisat ana gündem unsuru ile toplanan Kabine Toplantısı’nın akabinde yaptığı açıklamada toplumsal yardımlarla ilgili müjde verdi.

“EKONOMİK MANADA DEZAVANTAJLI AİLELERE YÖNELİK”

Toplumsal yardım bütçesini ek programlarla güçlendirildiğini kaydeden Erdoğan, “Aile takviyesi ile ekonomik manada dezavantajlı ailelere yönelik 15 milyar liralık yeni paketi devreye alıyoruz.” dedi.

“GEÇEN SENE 98 MİLYAR LİRALIK YARDIM YAPTIK”

Erdoğan konuşmasında şu tabirleri kullandı: “Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz yaklaşık 98 milyar liralık toplumsal yardımda gereksinim duyan her vatandaşımızın yanında olmuştuk. Bu yıl toplumsal yardım bütçemizi ek programlarla daha da güçlendiriyoruz. Hedefimiz gelişen ve büyüyen Türkiye’nin refahının tüm bölümlerle paylaşılmasını sağlamaktır. Bu kapsamda ‘Türkiye Aile Desteği’ programıyla ekonomik olarak dezavantajlı lakin mevcut programlardan yararlanamayan kesitlere yönelik 15 milyar liralık yeni bir paketi daha devreye alıyoruz.

“HERHANGİ BİR MÜRACAATA GEREK YOK”

Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı anaokullarına yahut anasınıflarına çocuklarını kaydettiren aileler için de bir takviye programı oluşturduk. Bu program çerçevesinde son bir yılda Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının yardımlarından faydalanmış olan aileler rastgele bir müracaata gerek kalmaksızın çocuklarını okullara kaydettirebilecektir. Ana okulu anasınıfı yardım programının da iyi olmasını diliyorum.”