MHP lideri Devlet Bahçeli, efsaneleşen hikaye üzerinden İYİ Parti’ye yüklendi

MHP başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde düzenlenen “MHP Siyaset ve Liderlik Okulu 17. Devir...

MHP lideri Devlet Bahçeli, efsaneleşen hikaye üzerinden İYİ Parti’ye yüklendi

MHP başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde düzenlenen “MHP Siyaset ve Liderlik Okulu 17. Devir Sertifika Töreni”ne katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

“ÜLKÜCÜ HAREKETLE UZUNLUK ÖLÇMEK KİMSENİN HARCI OLAMAZ”

Sık sık DÜZGÜN Parti başkanı Meral Akşener’e tenkitte bulunan Bahçeli, partililerine hitap ettiği konuşmada bir sefer daha GÜZEL Parti’ye yönelik tenkitlerini lisana getirdi. Bahçeli, “Kafası karışık olanların kararları da karmakarışıktır. Milliyetçi olmak evvel hissetmekle mümkün olacaktır. 3 günlük siyasi ömürlerine bakmaksızın milliyetçi ülkücü hareketle uzunluk ölçüşmek kimsenin harcı olamaz” sözleriyle tenkidine başladı.

EFSANE KISSA ÜZERİNDEN ELEŞTİRDİ

Bahçeli daha sonra, artık efsane halini alan Kavak ağacı ve Kabak ağacı kıssası üzerinden YETERLİ Parti’ye yüklendi. Ama isim vermedi. Bahçeli, kıssayı şu sözlerle anlattı: “Ulu bir çınar ağacının yanında bir kabak filizi uzunluk gösterir. Kabak çınar ağacına sarılarak yükselmeye başlar. Süratle büyür ve neredeyse çınar ağacıyla birebir düzeye ulaşır. Çınar, 50 yılda geldim, bunun üzerine kabak gülerek ben neredeyse 2 ayda seninle birebir boya geldim diyerek çınarı küçümser.

“50 YILDA GELMEYE ÇALIŞTIĞIM YERE 2 YILDA GELMEYE ÇALIŞTIN”

Sonbahar geldiğinde yapraklarını dökmeye başlar ve telaşla çınara sorar: Ne oluyor bana söyler misiniz? Çınar der: Ölüyorsun. Kabak neden diye sorar, çınar der ki benim 50 yılda geldiğim yere 2 ayda gelmeye çalıştın da onun için.”