Kadınlar Kodluyor Projesi Makine Öğrenme Atölyesi Katılımcılarını Bekliyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Akademi tarafından, 8-26 Temmuz 2024 tarihleri arasında, Gaziantep’te “Kadınlar Kodluyor Projesi” Makine Öğrenme Atölyesi gerçekleştirilecektir.   Atölyenin Amacı: Eğitimin amacı makine öğrenmesi algoritmalarını, topluluk öğrenme yöntemlerini, veri önişleme adımlarını ve model başarımlarını değerlendirme tekniklerini öğretme şeklindedir. Ayrıca makine öğrenmesi yöntemlerini ve hiper parametrelerini ayarlama konusunda teorik ve uygulama çalışmalarının […] Kadınlar Kodluyor Projesi Makine Öğrenme Atölyesi Katılımcılarını Bekliyor yazısı ilk önce AB-ilan.com üzerinde ortaya çıktı.

Kadınlar Kodluyor Projesi Makine Öğrenme Atölyesi Katılımcılarını Bekliyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Akademi tarafından, 8-26 Temmuz 2024 tarihleri arasında, Gaziantep’te “Kadınlar Kodluyor Projesi” Makine Öğrenme Atölyesi gerçekleştirilecektir.

 

Atölyenin Amacı:

Eğitimin amacı makine öğrenmesi algoritmalarını, topluluk öğrenme yöntemlerini, veri önişleme adımlarını ve model başarımlarını değerlendirme tekniklerini öğretme şeklindedir.

Ayrıca makine öğrenmesi yöntemlerini ve hiper parametrelerini ayarlama konusunda teorik ve uygulama çalışmalarının yapılması hedeflenmiştir.

 

Hedef Kitle:

  • 30 Yaş altı, üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği Bölümü 3. Sınıf, 4. Sınıf ve yeni mezunları,
  • Temel Seviye Python Programlama dili biliyor olanlar,
  • Veri Bilimi veya Makine Öğrenmesi alanında kariyer yapmayı hedefleyenler,
  • Mevcut deneyimlerini ileri seviyeye taşımak isteyenler,
  • Proje kapsamında kadın yazılımcıların yetiştirilmesi hedeflenmiş olup sadece kadınların başvuruları alınacaktır.

 

Son Başvuru Tarihi: 23 Haziran 2024

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın

Kadınlar Kodluyor Projesi Makine Öğrenme Atölyesi Katılımcılarını Bekliyor yazısı ilk önce AB-ilan.com üzerinde ortaya çıktı.