Bitcoin çakıldı! Kripto para borsası Binance çekim işlemlerini durdurdu

Bitcoin’deki düşüş devam ederken kripto para sahiplerini huzursuz eden bir gelişme yaşandı. Ünlü kripto para...

Bitcoin çakıldı! Kripto para borsası Binance çekim işlemlerini durdurdu

Bitcoin’deki düşüş devam ederken kripto para sahiplerini huzursuz eden bir gelişme yaşandı. Ünlü kripto para borsası Binance’de Bitcoin çekim süreçlerinin askıya alınması paniğe neden oldu. Binance CEO’su bahse ait açıklama yaptı.

“ÇEKİMLER SÜREKSİZ OLARAK DURDURULDU”

Binance’dan yapılan açıklamada, “Binance zincir üzerinde takılı kalan bir süreçten ötürü BTC ağındaki Bitcoin çekimlerini süreksiz olarak durdurdu” sözlerine yer verildi. Binance CEO’su ise sorunun 30 dakika içinde çözülmesinin beklendiğini bildirdi.

“FONLAR GÜVENDE”

Binance CEO’su Changpeng Zhao, BTC çekim süreçlerinin askıya alınmasına zincirleme bir sürecin neden olduğunu, bir birikimden kaynaklandığını ve kullanıcıların fonlarının inançta olduğunu söyledi.

“SORUNU ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Binance sorunun yarım saatten uzun sürmesinin akabinde bir açıklama daha yaptı. Binance CEO’su Zhao “Ekibimiz sorunu çözmek için çalışıyor ve yakında daha fazla ayrıntı paylaşacağız. Çalışma devam ederken, başka ağlar üzerinden BTC çekmeye devam edebilirsiniz” dedi.

ARALIK 2020’DEN BERİ EN DÜŞÜK SEVİYEDE

Kripto para piyasası haftaya ağır kayıplarla başladı. Dünyadaki en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin’in kıymeti 23 bin 953 dolara inerek Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyeyi gördü. Bitcoin’in yalnızca son 24 saatteki bedel kaybı yaklaşık yüzde 13. Bitcoin, Mart ayında 49 bin dolardı.