Barco Son Teknoloji Projeksiyonları ile Müzelerde Sürükleyici Tecrübeler Yaşatıyor

Belçika’nın Brüksel kentinde bulunan MMM Müzesi (Migratie Museum Migration) göç temalı sergisinde, birinci jenerasyon konuk...

Barco Son Teknoloji Projeksiyonları ile Müzelerde Sürükleyici Tecrübeler Yaşatıyor

Belçika’nın Brüksel kentinde bulunan MMM Müzesi (Migratie Museum Migration) göç temalı sergisinde, birinci jenerasyon konuk göçmen personellerin, gurbetçilerin, savaş mültecilerinin ve AB içinde serbestçe hareket eden Avrupalıların kişisel göç kıssalarını anlatıyor.

Göç öykülerini kapsayıcı, etkileşimli ve empatik bir üslupta sergileyen, ziyaretçilerine sürükleyici tecrübe yaşatan müze, stant alanlarını son teknoloji Barco projeksiyonları ile yeniledi. Göç Müzesi, bu standında etkileşimli içeriklerin ünlü yaratıcısı Ocular ve Yondr tarafından üretilen konseptle ziyaretçilerine göçmen olarak denizleri geçmenin nasıl bir şey olduğunu anlatıyor. Hologram efekti elde etmek için son teknoloji projeksiyonlar ile özel yansıtma yerleri kullanılılıyor ayrıyeten çeşitli aksesuarlar ile güya enkazdaymışsınız hissi yaratılıyor.

Görüntü teknolojileri pazarının yüzde doksan pazar hissesine sahip Barco yeni teknolojilerinin dünyanın her yerine götürmek için çalışmalarını sürdürüyor. Barco Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Müdürü Şölen Irmak Özdemir; ‘Sergi alanına yerleştirilebilen Barco G60-W7 projektörler, kompakt boyutları, ultra kısa yansıtma uzaklıklı lensleri ve sessiz performansları ile kesintisiz bir tecrübe sağladığından ve neredeyse görünmez olduklarından, sürükleyici öykü anlatımına öncelik vermek için tercih ediliyor. Bu tecrübe için farkı yaratan, etkileşimli içerik, ultra ince yansıtma yüzeyler ve yüksek kaliteli kompakt Barco projektörlerin birleşimidir. Ziyaretçiler üzerinde katiyen kalıcı bir empatik izlenim bırakan bir uygulamadır’ dedi.

Barco, on yıllık güçlü Türk Ortağı Deltoid ile iş birlikteliğini genişletti. Deltoid Teknoloji Genel Müdürü Serkan Kaya ise ‘Türkiye, son yıllarda müzelere ve ziyaretçilerin ağır ilgi gösterdiği öteki sürükleyici tecrübe yerlerine kıymetli yatırımlar yaptı. Barco’nun projeksiyon pazarındaki küresel uzmanlığı ve güçlü eser portföyü, ortaklarımız ve müşterilerimiz için harikulâde bir tahlil paketi sunmamıza imkan verecek’ dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı