LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİ SINAV ÖNCESİ SERDAR ORTAÇ İLE STRES ATTI

Ümraniye Belediyesi ‘Mezuniyet Şöleni’ aktifliği kapsamında lise son sınıf öğrencilerini Serdar Ortaç’la bir ortaya getirdi....

LİSE SON SINIF ÖĞRENCİLERİ SINAV ÖNCESİ SERDAR ORTAÇ İLE STRES ATTI

Ümraniye Belediyesi ‘Mezuniyet Şöleni’ aktifliği kapsamında lise son sınıf öğrencilerini Serdar Ortaç’la bir ortaya getirdi. Dün gerçekleşen konserde yaklaşık 10 bin öğrenci Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) öncesinde gerilim attı.

Ümraniye Millet Bahçesi’nde düzenlenen konser ile öğrenciler bir ortaya gelerek hem mezuniyetlerini kutlama bahtı elde etti hem de Serdar Ortaç’ın müzikleriyle eğlenme imkanı buldu. 18 Haziran’da gerçekleşecek olan YKS’ye girmeden evvel gerilimlerini atan öğrenciler keyifli anlar yaşadıklarını söyleyerek Ümraniye Belediye Lideri İsmet Yıldırım’a teşekkür etti. Konsere, Ümraniye Belediye Lideri İsmet Yıldırım, Ümraniye Belediyesi Kaymakamı Cengiz Ünsal ve çok sayıda davetli katıldı.

‘SERDAR KARDEŞİMİZİ İNTERNET ÜZERİNDEN BU GENÇLER SEÇTİ’

Ümraniye Belediye Lideri Serdar Ortaç’ın daveti üzerine sahneye çıkarak ‘Gençler dediğinizi yaptık mı’ Serdar ağabeyinizi siz seçtiniz mi? Serdar kardeşimizi internet üzerinden bu gençler seçti. Biz de 22 lise 4800 genç var. Lakin burada 10 bin kişi var, nasıl oluyor bu çocuklar? Tüm çocuklarımız yanlarında birer tane daha kaçamak yapmışlar. Helal olsun? dedi.

Ortaç’ın Yıldırıma ‘Gençler için bütün sene neler düşünüyor neler yapıyorsunuz, onlar için projeler üretiyor musunuz’ sorusunu sorması üzerine Yıldırım da ‘Onlar için yok yok. Ben gençlerle 200’er 200’er bir ortaya geldim. Onlara mezuniyete var mısınız dedim’ biçiminde karşılık verdi. İsmet Yıldırım projenin fikir mimarı olan öğrenciyi de sahneye çıkartıp tebrik etmeyi unutmadı.

‘SINAVDAN ÖNCEC GERİLİM ATMAYA GELDİM’

17 yaşındaki Ahmet Taha YKS’den evvel kafayı dağıtmaya ve gerilim atmaya geldiğini söyleyerek İsmet Yıldırım’a bu konser için çok teşekkür etti. 18 yaşındaki Hikmet Çetinkaya da imtihandan evvel gerilim atmaya geldiğini belirterek, ‘Serdar Ortaç’ı dinlemeyi çok severim. Onun için geldim aslında İsmet Yıldırım’a bundan ötürü çok teşekkür ederim” dedi.

Lise son sınıf öğrencisi Ruken Yokuş ise imtihana çalıştığını ve âlâ bir sonuç almayı umduğunu vurgulayarak, ‘Ümraniye Belediyesi bize bu imkanı sunduğu için çok mutluyum’ formunda konuştu.

Çok heyecanlı olduğunu söyleyen Başak Demir, ‘Baya eğleneceğiz. Arkadaşımla Serdar Ortaç’ın hayranıyız. Çok severiz’ dedi.

Demirören Haber Ajansı / Kültür Sanat