Ubisoft Haziran Ayında E3 Benzeri Konferans Düzenlemeyecek

Her yılın yaz devrinde nizamlı olarak sunum yapan ve yeni oyunlar duyuran Fransız oyun geliştiricisi...

Ubisoft Haziran Ayında E3 Benzeri Konferans Düzenlemeyecek

Her yılın yaz devrinde nizamlı olarak sunum yapan ve yeni oyunlar duyuran Fransız oyun geliştiricisi ve yayıncısı Ubisoft, bu yılı pas geçecek.

Axios’a konuşan bir Ubisoft sözcüsü, şirketin şu an için rastgele bir aktiflik düzenlemeyi planlamadığını açıkladı ve en erken “yıl sonuna doğru” bir sunum olabileceğini tabir etti.

COVID-19 nedeniyle E3’ün iptal edilmesiyle birinci sefer 2020’nin Temmuz ayında dijital bir Ubisoft Forward aktifliği düzenleyen Ubisoft, daha sonra eylül ayında ve 2021’in Haziran ayında da tıpkı aktifliği devam ettirerek yeni oyunlarını duyurmuştu.

Yeni bir State Of Play Aktifliği Yolda

Başarılı sızıntılarıyla tanınan Tom Henderson, mart ayında yayımladığı bir yazıda birtakım kaynaklardan edindiği bilgilere dayanarak Ubisoft’un bu yaz devrinde E3 periyoduna yakın bir vakitte büyük bir dijital aktiflik düzenleyerek yeni oyunlarını tanıtacağını sav etmişti. Lakin Henderson, Rusya-Ukrayna ortasındaki savaşa işaret ederek dünyadaki mevcut durum nedeniyle kelam konusu planların değişebileceğini tabir etmişti.

Öte yandan, COVID-19 salgını nedeniyle birkaç yıldır orta verilen E3 bu yıl da iptal edildi. Bu boşluğu ise Geoff Keighley’nin hazırlayıp sunduğu Summer Games Fest 2022 dolduracak. 9 Haziran’da TSİ 21: 00’da gerçekleşecek aktiflik için geçtiğimiz günlerde iştirakçi listesi paylaşılmıştı. 30’dan fazla oyun firmasının olduğu listede Ubisoft yer almıyor.

SaveButonu / Gamegar