Yenişehir Belediyesi KİGEM ile geleceğin sanatkarlarını yetiştiriyor

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından kurulan Yenişehir Ferdî Gelişim Merkezi(KİGEM) kültür, sanat ve dans kurslarıyla7’den 77’ye...

Yenişehir Belediyesi KİGEM ile geleceğin sanatkarlarını yetiştiriyor

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından kurulan Yenişehir Ferdî Gelişim Merkezi(KİGEM) kültür, sanat ve dans kurslarıyla7’den 77’ye vatandaşlara eğitim vermeye devam ediyor. Bilhassa çocukların ve gençlerin ağır ilgi gösterdiği kurslarla geleceğin sanatkarları yetiştiriliyor. 16 farklı branşta profesyonel eğitmenler tarafından verilen eğitimler aileleri de çocukları da memnun ediyor.

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde kurulan Yenişehir Şahsî Gelişim Merkezi(KİGEM) 2022-2023 eğitim periyodunda 1000’in üzerinde kursiyeri geleceğe hazırlıyor. KİGEM’de bağlama, bale, drama, gitar, halk oyunları, keman, çağdaş jazz dans, latin dansları, pilates,reformer pilates, piyano, fotoğraf, tiyatro, yaratıcı müelliflik, yoga ve zumba eğitimleriyle hem yetişkinlere hem de çocuklara dayanak veriliyor. Gelişme çağındaki çocukların yeteneklerinin keşfedilmesini de sağlayan KİGEM çağdaş atölyeleri ve varlıklı eğitim seçenekleriyle yetişkinlerin de ilgisini çekiyor. Vatandaşlar 0324 606 07 75 numaralı telefonu arayarak yahut portal.yenisehir.bel.tr internet adresi üzerinden ayrıntılı bilgi alarak kayıt yapabiliyor.

Başkan Özyiğit, “KİGEM’de bugüne kadar 5 binin üzerinde vatandaşımız eğitim aldı”

Mersin Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, “Yönetim anlayışımızı oluşturan 6 temel ilkemizden ikisi olan Eğitim ve Hareket prensiplerimiz kapsamında KİGEM’i misyona geldikten sonra kurduk. Vatandaşlarımıza farklı alanlarda eğitimler veriyor, sağlıklı ve ferdî gelişim açısından tesirli bir hareketlilik sağlıyoruz. Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’miz Türkiye’nin en değerli şov merkezlerinden biri, bu özelliğinin yanı sıra artık sanatın üretildiği ve öğretildiği bir yer haline geldi. KİGEM’de bugüne kadar 5 binin üzerinde vatandaşımız eğitim aldı. Şu anda 1000 kursiyerimiz eğitimlerine sürdürüyor, yeni devir için kayıtlarımız da devam ediyor. Hemşehrilerimizi KİGEM’e bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Öğretmenler öğrencileri birebir tanıyorlar, öğrencinin nasıl gelişim gösterdiği ile ilgili bizlere görüş bildiriyorlar.”

Teknoloji çağı çocuklar için KİGEM’deki kursların toplumsallaşmaları açısından çocukları açısından değerli olduğunu söyleyen anne Saniye Akay Hoş “Kurslarda danışmanlar ve öğretmenler çok özverililer. Kızım bale, oğlum drama kursuna gidiyor. Öğretmenler öğrencileri birebir tanıyorlar, öğrencinin nasıl gelişim gösterdiği ile ilgili bizlere görüş bildiriyorlar. Çocukların gelişimine katkı sağlayan bir kurs.Çocukları teknolojiden uzak tutabilme üzere bir talihimiz yok ancak Yenişehir Şahsî Gelişim Merkezi’ndeki kurslara geldiklerinde yeni arkadaşlar ediniyorlar ve fizikî, bilişsel gelişimleri artıyor.”dedi.

“Burası, Yenişehir Belediyesinin başarısı.”

İki çocuğunu da KİGEM’deki drama ve piyano kurslarına kayıt yaptıran baba Mustafa Uğur ise “2 yıldır çocuklarımızı Yenişehir Şahsî Gelişim Merkezi’nde drama ve piyano kurslarına getiriyoruz. Büyük oğlumda içine kapanıklık vardı, geçen sene psikoloğa götürdüğümüzde bizi bu türlü kurslara yönlendirdi. Drama ile başladık ve çok yararlı oldu, en başta konuşturamadığımız çocuğu artık susturamıyoruz. Konuşması ve sorun çözmesi çok gelişti. Burası, Yenişehir Belediyesinin başarısı. Abdullah Liderimize çok teşekkür ederiz.” formunda konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı