3600 ek göstergenin ilk toplantısı bugün

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, saat 10.30’da kamu çalışanlarının 3600 ek gösterge düzenlemesi...

3600 ek göstergenin ilk toplantısı bugün

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, saat 10.30’da kamu çalışanlarının 3600 ek gösterge düzenlemesi çalışmalarına ait bakanlıkta düzenlenecek toplantıya başkanlık edecek.

HÜKÜMET VE MEMUR-SEN BİR ORTAYA GELİYOR

Hükümet ve Memur-Sen, 3600 ek gösterge için birinci kıymetlendirme toplantısını bugün yapacak. Toplantıda, hazırlanan çalışmalara dair sunum yapılması ve Memur-Sen’in görüşlerinin alınması bekleniyor.

Bakanı Vedat Alim’in başkanlığındaki toplantıya, Memur-Sen idaresinin yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile İdari İşler Başkanlığı İşçi ve Prensipler Genel Müdürlüğü yetkilileri katılacak.

3600 EK GÖSTERGE ŞEKİLLENMEYE BAŞLADI

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’nın bir müddettir Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı uyumunda yürüttüğü düzenleme şekillenmeye başladı.

EK GÖSTERGE İKRAMİYELERE YANSIYACAK

3600 ek gösterge memur maaşlarının güzelleştirecek ve bilhassa emeklilik ikramiyelerini artmasını sağlayacak. Şimdilik emniyet mensupları, din vazifelileri, öğretmen ve sıhhat çalışanlarını kapsayacağı bilinen ek göstergenin başka memurları da kapsaması bekleniyor. Ek gösterge sayıları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere nazaran farklılık gösterecek.

MAYIS AYINDA TBMM GÜNDEMİNE GELECEK

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Alım, daha evvel yaptığı açıklamada, 3600 ek gösterge düzenlemesinin mayıs ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine geleceğini söylemişti.