FETÖ’cü Enes Kanter’den bir hainlik daha! NATO’ya skandal Cumhurbaşkanı Erdoğan çağrısı

Fetö elebaşı Fethullah Gülen’in manevi oğlu basketbolcu Enes Kanter, ABD’de Türkiye aleyhindeki faaliyetlerine devam ediyor....

FETÖ’cü Enes Kanter’den bir hainlik daha! NATO’ya skandal Cumhurbaşkanı Erdoğan çağrısı

Fetö elebaşı Fethullah Gülen’in manevi oğlu basketbolcu Enes Kanter, ABD’de Türkiye aleyhindeki faaliyetlerine devam ediyor. Her fırsatta Türkiye’yi amaç alan Kanter, Time mecmuasındaki yazısında, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik ihtimalleri üzerinden karalama kampanyasına girişti.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN NATO’YU SİNDİRMESİNE MÜSAADE VERMEYİN”

Kanter, “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO’yu sindirmesine müsaade vermeyin” başlıklı yazısında, iki İskandinav ülkesinin, Türkiye’nin “kavgacı muamelesiyle” karşılaştığını öne sürdü. Türkiye, bu ülkelerden terör örgütleriyle ortalarına uzaklık koymasını yüksek sesle lisana getiriyor.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA’YI SAVUNDU

Kelam konusu yazıda açıkça İsveç ve Finlandiya’yı savunduğu görülen Fetö‘cü Kanter, “Daha inançlı bir dünya arayışıyla NATO’ya katılmaya çalışıyorlar.” dedi.

NATO ÜLKELERİNE SKANDAL ANKARA DAVETİ

Kanter, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suçlayıcı kelamlar sarf ederek, “NATO’nun bu tıp talepleri kabul etmemesi gerektiğini ne kadar vurgulasam az” sözünü kullandı. NATO konusunda Türkiye zıddı görüşlerini sürdüren Kanter, ABD ve başka NATO üyesi ülkelerden Ankara’nın karşısında “birlik olmasını” istedi.

FETÖ’CÜ ENES’TEN OSLO’DA YAKIŞIKSIZ HAREKET

Enes Kanter, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterini ayaklarının altına aldığı bir görüntü paylaştı. Kanter’in skandal paylaşımına toplumsal medyada yansılar çığ üzere büyüdü. FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in, ailesi onu reddettikten sonra ABD vatandaşı olarak Freedom soyadını alan manevi oğlu Enes (Kanter) Freedom, Norveç’te Human Rights Foundation (HRF) tarafından organize edilen kelamda Oslo Özgürlük Forumu’nda, #StepOnTyranny (Diktatörleri Çiğneyin) ismi altında gerçekleştirilen kampanyayı mazeret ederek yakışıksız bir paylaşım yapmaktan çekinmedi.

Açıklamaları ve aksiyonlarıyla Türkiye düşmanlığı sergileyen FETÖ’cü Enes Kanter, aktiflikte bulanan Erdoğan’ın fotoğrafının basılı olduğu kartona basarak bir görüntü çekti. Hain FETÖ’cünün bu görüntüyü paylaşmasının akabinde dünyanın birçok bölgesinden Kanter’e reaksiyon yağdı.