Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı’na AK Partili Sevgi Yiğit atandı

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına Sevgi Yiğit’in atanmasına ait karar Resmi Gazete’de yayımlandı. ERDOĞAN’IN İMZASIYLA ATANDI Türkiye Cumhurbaşkanı...

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı’na AK Partili Sevgi Yiğit atandı

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına Sevgi Yiğit’in atanmasına ait karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

ERDOĞAN’IN İMZASIYLA ATANDI

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara nazaran, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına Sevgi Yiğit atandı. Kelam konusu atama, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 12’nci ve 13’üncü unsurları yeterince yapıldı.

SEVGİ YİĞİT KİMDİR?

1973 yılında Karabük’te doğdu. Fatih Kız Lisesi’nden mezun olan Yiğit, lisans eğitimini 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İrtibat Fakültesi’nde tamamladı. Profesyonel iş hayatına, lisans eğitimine devam ederken Kanal 7 Basın ve Halkla Bağlantılar Kısmı’nda başladı. Mesleğini daha sonra Medipol Eğitim ve Sıhhat Kümesi’nde sürdürdü. 1998 yılından bu yana Medipol Eğitim ve Sıhhat Kümesi’nde yönetici olarak vazife yapmaktadır. 6 Mayıs 2018’de yapılan 6. Olağan İstanbul Vilayet Kongresi’nde Vilayet İdare Konseyi Üyesi seçilen Sevgi Yiğit, 8 Ocak 2019’da tanıtım ve medyadan sorumlu Vilayet Lider Yardımcılığı vazifesine atandı. 24 Mart 2021’de yapılan 7. Olağan Kongre’de MKYK Üyeliğine seçildi.

AA / Fırat Taşdemir – Siyaset