Skoda’dan elektrikli yarış aracı yorumu: Vision GT

Skoda, 1957 yılına ilişkin Skoda 1100 OHC Coupe modelini yine yorumlayarak, bir konsept olarak tasarladı....

Skoda’dan elektrikli yarış aracı yorumu: Vision GT

Skoda, 1957 yılına ilişkin Skoda 1100 OHC Coupe modelini yine yorumlayarak, bir konsept olarak tasarladı.

Vision GT ismi verilen model bilgisayar ortamında tasarlandı ve markanın tam elektrikli yarış aracı vizyonunu ortaya koydu.

Konsept modelde dijital çağın sürdürülebilirlik ve duygusal tasarım anlayışına yer verildi. Daha evvel 130 RS, Felicia ve Rapid Monte Carlo üzere araçları yine yorumlayan Skoda, bu defa dijital Vision GT ile geleneği sürdürdü.

Vision GT, 1100 OHC üzere kırmızı renge sahip ve üstü açık bir yarış aracı olmasıyla dikkat çekiyor. Tek koltuklu olarak tasarlanan konseptte şoför aracın ortasında yer alıyor. Fütüristik karbon direksiyon simidinin altı ve üstü düz olarak tasarlandı. Bununla birlikte direksiyonun üzerinde ise cam ve ekran olarak vazife yapan bir kısım yer alıyor. Değerli bilgiler direkt olarak şoförün kask vizörüne yansıtılıyor. Esnek bir biçimde monte edilen etkin koltuk ise G-kuvvetlerini optimum düzeye azaltmaya yarıyor.

Vision GT’nin dış dizaynında pak çizgiler ve keskin yüzeyler dikkat çekiyor. Mevcut Formula E yarış araçlarının dizaynlarından izler taşıyan konseptte iki kesimli art kanat yer alıyor. Faal aerodinamiler ise ülkü sürüş performansının elde edilmesini sağlıyor.

Yeni marka logosu üst kanat profillerinin ortasında hologram olarak yer alırken, birebir vakitte aracın ön kısmında de kendisini gösteriyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba