Bursa Textile Show’da 10 bin iş görüşmesi yapıldı

BURSA (İGFA) – BTSO tarafından 8. sefer gerçekleştirilen, giysilik kumaş ve aksesuar eserlerinin sergilendiği Bursa...

Bursa Textile Show’da 10 bin iş görüşmesi yapıldı

BURSA (İGFA) – BTSO tarafından 8. sefer gerçekleştirilen, giysilik kumaş ve aksesuar eserlerinin sergilendiği Bursa Textile Show’da Bursalı firmaların stantları ziyaretçi akınına uğradı. Fuarı İngiltere, Rusya, İspanya, Meksika ile Hollanda başta olmak üzere 50 farklı ülkeden dal profesyoneli ziyaret etti. Yabancı alıcılar, fuarda yer alan 133 Bursa firması ile görüşüp 2022-23 sonbahar/kış kumaş koleksiyonlarını inceleme imkanı buldu. Fuar mühletince toplam 10 bine yakın ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi. Her firmanın ortalama 75 iş görüşmesi yaptığı fuarda birçok sipariş muahedesine imza atıldı.

BTSO İdare Konseyi Lider Yardımcısı İsmail Kuş, Bursa’nın dokumacılık ve kumaş kesiminde kaliteli üretimi ve dizaynıyla memleketler arası arenada kıymetli bir merkez pozisyonunda olduğunu belirterek, “Uluslararası firmaların yer aldığı, değerli aktörlerin bir ortaya geldiği fuarımızı geride bıraktık. 8’incisini gerçekleştirdiğimiz Bursa Textile Show, ses getiren değerli fuarlar ortasında yer alıyor. Zara, Armani ve Hugo Boss üzere firmaların fuarda olması kıymetli. Bu firmalar dünyanın büyük firmaları ve alım tonajları çok yüksek. Önümüzdeki periyotta de fuarımızı büyüterek Bursamıza ve ülkemize katkı sağlamaya devam edeceğiz. İdare Şurası Liderimiz İbrahim Burkay da fuarın birinci günü muştusunu vermişti. İnşallah bir sonraki Bursa Textile Show’u memleketler arası fuar merkezimizde gerçekleştireceğiz. Başta Ticaret Bakanlığı olmak üzere birinci günden bu yana fuara sahip çıkan dokuma dalı temsilcilerimize ve fuarımızın düzenlenmesine dayanak veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Bursa Textile Show 3 gün boyunca dünyanın farklı bölgelerinden gelen alıcıları firmalarla buluşturdu. Dünyaca ünlü birçok markanın da bulunduğu fuarda, alıcılar 2022-23 sonbahar/kış kumaş koleksiyonlarını inceleme imkanı bularak Bursa Textile Show’dan mutlu ayrıldı.
Seçen Dokuma Firma Yetkilisi Soykan Gülseçen, 50 farklı ülkeden gelen ziyaretçilerin bulunduğu fuardan çok mutlu kaldıklarını belirterek, “Bursa Textile Show’a birinci yılından itibaren katılıyoruz. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçiler ile buluştuk. Bu hoş fuarı düzenledikleri için BTSO’ya teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Fuar tertibinden övgüyle bahseden LPP Firması’ndan Andrianna Kalinska, “Bursa Textile Show, takip ettiğimiz fuarlar ortasında yer alıyor. Kompakt ve uygun kurgulanmış bir fuar. Hiç vakit kaybetmeden, direkt ve kolay kolay kumaş ve aksesuarları inceleyebiliyoruz. Burada birlikte çalıştığımız firmalar var. Gelecek yıllarda Bursa Textile Show’da yer almayı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

Hollanda’dan fuarı ziyaret etmek için Bursa’ya gelen Lijanna Nagle, son olarak mart ayında düzenlenen fuara katıldığını belirtti. Bu kere fuarın çok daha hareketli ve canlı geçtiğini söz ederek, çok hoş kumaşlar sergilendiğini söyledi.

Fuara Meksika’dan gelen Eric Chavez ise fuara 5. defa geldiğini ve çok başarılı bir fuar olduğunu vurguladı. Meksika pazarı için çok çeşitli tıpkı vakitte kaliteli kumaşlar bulabildiklerini belirterek, önümüzdeki yıllarda da bu fuara katılmaya devam edeceğini kelamlarına ekledi.