Hakan Akdoğan, İTO’da rekor oyla seçimi kazandı

Tüm Teşebbüsçü Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Kurucu Lideri Hakan Akdoğan, İstanbul Ticaret Odası (İTO) 21.nolu...

Hakan Akdoğan, İTO’da rekor oyla seçimi kazandı

Tüm Teşebbüsçü Emlak Müşavirleri Derneği (TÜGEM) Kurucu Lideri Hakan Akdoğan, İstanbul Ticaret Odası (İTO) 21.nolu Gayrimenkul Hizmetleri Komitesi seçimlerini büyük farkla kazandı. 1195 oyun 775’ini alan Akdoğan, İTO 21.nolu Gayrimenkul Hizmetleri Komitesi’nde bugüne kadar bir adayın topladığı en yüksek oyla İTO tarihine de geçmiş oldu.

Oyların yüzde 65’ini alan Akdoğan’ı, Ulvi Özcan başkanlığındaki Turuncu Liste yüzde 24, Mehmet Keklik başkanlığındaki Mavi Liste ise yüzde 10’la takip etti.

‘Beyaz bir sayfa açıyoruz’

Seçim sonrası konuşma yapan Akdoğan, “Bizleri bu kıymetli günde yalnız bırakmayarak bölümünün geleceği için oy kullanmaya gelen tüm meslektaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bölümümüz ve mesleğimizin geleceği için daima birlikte beyaz bir sayfa açıyoruz. Toplamda kullanılan 1195 oyun 775’ini Beyaz Liste olarak meslektaşlarımız bizlere verdi. Takviyelerini karşılıksız bırakmayacağız” dedi.

‘Sektörün kıymeti artacak’

TÜGEM’deki başarılı çalışmaları İTO’ya taşıyacaklarını kaydeden Akdoğan, “İstanbul Ticaret Odası 21. Gayrimenkul Hizmetleri komitesi 13 bini aşkın üyesi ile kesimimizin temsil edildiği en değerli kurumlardan biri. Komitede çalışmalarımızda, eğitimden, hizmet bedellerine, bilgi ve evrak erişimini kolaylaştırmaktan, gayrimenkul kesiminin kıymetini artırmaya kadar birçok çalışmaları yapacağız” diye konuştu.

‘Yol haritamız belli’

Akdoğan, dalın en büyük probleminin yetki evraksız yapılan aracılık süreçleri ve kontrollerdeki eksiklikler olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Yol haritamız var. Öncelikli olarak tapu ve belediye üzere kurumlardan bilgi ve evrak erişimimizi kolaylaştırmak, meslektaşlarımızın bilgi birikimini artıracak, yeni eğitimler düzenlemek, bölümümüzde kayıt dışı çalışanlara yönelik kontrollerin sıklaştırılmasının takipçisi olmak, yetki evraksız aracılık faaliyetlerinin engellenmesini sağlamak, emlak ilan siteleri ile yaşadığımız meselelere tahliller geliştirmek, MLS (Mülk Listeleme Sistemi) projesini İTO çatısı altında da hayata geçirmek, kullanılan mukavelelerin standartlaştırılması ve elektronik ortamda yapılabilmesine ait çalışmalar yapacağız.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı