Roca, iş ortaklarını İspanya ve Portekiz’de ağırladı

Köklü geçmişini yenilikçi yaklaşımlara entegre etmenin yanı sıra mimarlık ve tasarım kültürüne katkıda bulunmayı önemseyen...

Roca, iş ortaklarını İspanya ve Portekiz’de ağırladı

Köklü geçmişini yenilikçi yaklaşımlara entegre etmenin yanı sıra mimarlık ve tasarım kültürüne katkıda bulunmayı önemseyen Roca, İspanya ve Portekiz’de iş ortaklarına yönelik özel etkinlikler düzenledi. Türkiye’den farklı vilayetlerde faaliyet gösteren bayilerini Barcelona’da, 15. defa düzenlenen Dünya Mimarlık Şenliği 2022 (WAF) kapsamında bir ortaya gelen mimar ve iç mimarları ise Lizbon’da ağırladı. 

Sektör profesyonelleriyle ortasındaki diyaloğu daima kılmaya kıymet veren ve bu alanda faal rol üstlenen Roca bu kapsamda yaptığı çalışmalara yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Son olarak bayilerini ve mimarları yurt dışında iki farklı aktiflikte ağırlayan Roca, tasarım kültürüne verdiği ehemmiyetin bir yansımasıyla iş ortaklarını İspanya ve Portekiz’deki Roca Galeri’lerde buluşturdu. Birincisi Barcelona’da açılan ve dünyanın 7 farklı bölgesinde faaliyet gösteren Roca Galeri’lerde Roca’nın son yenilikleri sergilendiği üzere, mimarlık ve tasarım alanında stantlar ve çeşitli etkinlikler de düzenleniyor.

Bayiler Roca’nın Barcelona’daki birinci üretim tesisini ziyaret etti

Bayileri ile irtibatı her daim ön planda tutan Roca; markayı ve şirket kültürünü anlatmaya yönelik gerçekleştirdiği aktiflik kapsamında İstanbul, Bursa, İzmir, Antalya, Muğla ve Ankara’dan toplam 16 iş ortağını İspanya’da, Roca’nın kenti Barcelona’da ağırladı. Roca’nın Barcelona’daki birinci üretim tesisi Roca Gavà fabrikasını ziyaret eden iştirakçiler, üretim süreçleri hakkında bilgi edinme fırsatı yakaladı. Seyahat kapsamında Roca Barcelona Galeri’yi de deneyimleyen iş ortakları,  Roca’nın 2023 yılında lanse edeceği yeni eserleri kapsayan 2023 Yenilikler Standı ile yeni eserlerle tanıştı. Birebir vakitte Roca marka kültürünü daha yakından deneyimleme fırsatı buldular. Barcelona kent cinsinde ise kent ve İspanyol kültürünün kıymetli yapılarının da ziyaret edildiği seyahat, üçer günlük iki küme halinde gerçekleştirildi. 

Mimarlar Roca Lizbon Galeri’de ağırlandı

Roca’nın iş ortaklarını buluşturduğu bir başka aktiflik ise Portekiz’in Lizbon kentinde gerçekleşti. Roca, Lizbon’da düzenlenen 15. Dünya Mimarlık Festivali’ne (WAF) Türkiye’den katılan 16 mimar ve iç mimarı Roca, Lizbon Galeri’de ağırladı. Mimarlık ve tasarım kültürüne katkıda bulunmayı önemseyen Roca’nın hayata geçirdiği Roca Galeri’ler bu alana yönelik stantlara, mimarların bir ortaya gelerek düzenlediği söyleşilere mesken sahipliği yapıyor ve sektör profesyonelleri ortasında daima diyaloğu teşvik eden bir buluşma noktası niteliği taşıyor. Lizbon Galeri’de buluşan mimarlar da burada Roca eserlerini ve Armani/Roca koleksiyonlarını incelemenin yanı sıra Portekizli tasarımcıların seçtiği ikonik sandalyelerden oluşan “Take a seat… Chair design in Portugal” isimli tasarım standını de inceleme fırsatı buldu. Roca, iş ortaklarıyla kurduğu yakın irtibatı 2023 yılında da çeşitli aktiflik ve buluşmalarla sürdürecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı