Otokoç Otomotiv’in Yeni Markası: AVIS FİLO MAESTRO

AVIS FİLO MAESTRO, AKILLI ALGORİTMASI İLE UÇTAN UCA ARAÇ FİLO İDARESİ SAĞLAYAN VE MÜŞTERİLERİNİN GEREKSİNİMLERİNE...

Otokoç Otomotiv’in Yeni Markası: AVIS FİLO MAESTRO

AVIS FİLO MAESTRO, AKILLI ALGORİTMASI İLE UÇTAN UCA ARAÇ FİLO İDARESİ SAĞLAYAN VE MÜŞTERİLERİNİN GEREKSİNİMLERİNE NAZARAN FORM ALAN BİR SİSTEM SUNUYOR

Avis Filo Maestro, kullandığı telematik sistem ile kıymet yaratan özelleştirilmiş tahliller sunarken yakıt tasarrufu ile de çevresel faktörlerde sürdürülebilirliği hedefliyor.

Otokoç Otomotiv çatısı altında hizmet sağlayan, Türkiye’nin birinci ve en büyük operasyonel araç kiralama markası Avis Filo, muvaffakiyetlerini daha da ileri taşırken, müşterilerine yönelik olarak geliştirdiği yenilikçi eser ve hizmetlerle kesime öncülük etmeye devam ediyor. Bu kapsamda şirket, Türkiye’de 4 milyon adetlik hizmet edilebilir potansiyel pazar öngörüsü olan filo idaresi alanındaki gelişmeleri ve “Geleceği Keşfet” mottosuyla devreye aldığı yeni markası Avis Filo Maestro’yu tanıttığı, filo idaresine dair yenilikçi eser ve hizmetlerini açıkladığı lansmanını gerçekleştirdi.

Bugün Otokoç Otomotiv olarak, 9 ülkede 100 bin adedi aşan araç filosuyla müşterilerine hizmet verdiklerini, en büyük operasyonel araç kiralama markası pozisyonunda olan Avis Filo ile de Türkiye’de 42 yıldır kesimde liderliklerini koruduklarını belirten Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici, hususla ilgili görüşlerini şu sözlerle lisana getirdi: “Geçmişte farklı kaynaklardan başka ayrı hizmet alan bireyler ve kurumlar, günümüzde tek bir kaynaktan entegre hizmet satın almaya her geçen gün daha çok yöneliyor. Bu çerçevede geliştirdiğimiz ve bugün duyurduğumuz Avis Filo Maestro markamız ile dalımızı değerli bir iş modeliyle tanıştırıyoruz.”

Uçtan uca tüm filo muhtaçlıklarını karşılayacağız

Avis Filo Maestro’nun ‘Bir aracın yahut araçların uçtan uca tüm filo muhtaçlıklarının karşılandığı, sarfiyatların tek bir fatura ile yönetilebildiği, sürüş yahut lokasyon bilgilerinin raporlanabildiği hizmetler bütünü’ olduğunu belirten İnan Ekici, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Geliştirdiğimiz bu hizmet ile temaslı araç teknolojisi sayesinde elde ettiğimiz dataları manalı iç görülere çevirerek müşterilerimize katma bedel yaratmayı hedefliyoruz. Premium, Gold ve Basic olmak üzere 3 farklı seçenek ile sunduğumuz Avis Filo Maestro eser ve hizmet paketlerini geniş servis ağı ile müşterilerimizle buluşturuyoruz. Bu paketleri, akıllı algoritmalar ile bedel yaratan özelleştirilmiş tahliller sağlayarak şekillendirmeye devam edeceğiz. Geleceğin mobilite sisteminde yalnızca iç yatırımcılarla değil yurt dışındaki değerli yatırımcılarla da iş birlikleri yapmayı epeyce önemsiyoruz. Büyüme Şurası uygulamamız şirketimizin vizyonunu ileri taşıyan işler yapmamız için bizlere ilham veren bir teşebbüs oldu. İnovasyon odağında gerçekleştirdiğimiz startup iş birlikleri ile nakliyecilik platformlarında da var olarak mobilitenin de ötesinde geçiyor ve geleceği bugünden tasarlıyoruz. Avis Filo Maestro; yenilenen Avis Filo Connect platformunun sağladığı telematik sistem imkanlarının da katkısıyla, müşterilerimizin şoför davranış tahlilinden şoför skorlamasına, şoför bazlı koçluktan yakıt ve risk idaresine, filo sıhhatinden ihlal tespitlerine, elden çıkarmadan yine pazarlamaya kadar akla gelebilecek tüm başlıkları 360 derecelik bir bakış açısıyla görmesine imkan tanıyoruz. İnançlı sürüşe paralel olarak yakıt tasarrufu ile filoların hem yakıt maliyetlerini azaltıyor hem de çevresel faktörlerde sürdürülebilirlik yaklaşımımız doğrultusunda karbon salınımının azaltılmasını destekliyoruz. Yakıt tüketiminde de yüzde 5-45 ortasında tasarruf imkanı sağlıyoruz. Müşterilerimiz için kendilerinin bile şimdi fark etmediği muhtaçlıkları öngörerek yeni tahlilleri hayata geçirmek üzere hareket ediyoruz. Avis Filo Maestro eser ve hizmet tahlillerini müşterilerimizin gereksinimlerine paralel olarak da şekillendirmeye devam edeceğiz. “Geleceği Keşfet” mottosu ile yola çıktığımız Avis Filo Maestro, filo idaresini daha ileriye taşıyacak.”

Neden kurumsal filo idaresi?

Türkiye’de 2021 yılında 1,1 milyon yeni taşıtın trafiğe kaydı yapılırken 2021 yıl sonu prestijiyle trafiğe kayıtlı toplam taşıt sayısı 25,2 milyona yükselmiş durumda. Bu sayının her geçen gün artması muhakkak başlı meseleleri da beraberinde getiriyor. Araç sayısıyla birlikte kaza riski de büyürken yakıt tüketimi ve fazla mesai oranı da artış gösteriyor. Atlanan bakımlar araç kıymet kayıplarına yol açarken sayısı her gün artan faturaların da takibi zorlaşıyor yahut unutulabiliyor. TÜİK bilgilerine nazaran 2021 yılında ülkemizde gerçekleşen trafik kazası sayısı 1,1 milyona ulaşmış durumda. Tüm bu problemler şirketler için maddi ve manevi kayıpların yanı sıra ana iş kollarına odaklanmalarının önünde pürüz oluşturan çok önemli bir iş yükünü de beraberinde getiriyor. Tam 42 yıldır Otokoç Otomotiv çatısı altında hizmet mükemmeliyetine yönelik kurum vizyonuyla hareket eden Avis Filo, Türkiye genelindeki profesyonel portföy idaresi, süratli ve yaygın ikame araç tedarik süreci, 7/24 tam dayanak üzere hizmetleriyle operasyonel araç kiralama dalında liderliğini korurken ticari araç kiralamada da üstün hizmet kalitesini ve muvaffakiyetini müşterileriyle buluşturuyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı