Nevşehir’de TOKİ kuraları çekildi

Nevşehir’de TOKİ “İlk Konutum, Birinci İş Yerim” projesi kapsamında inşa edilecek konutların hak sahiplerinin belirleneceği...

Nevşehir’de TOKİ kuraları çekildi

nevsehir de toki kuralari cekildi 1671902674 186

Nevşehir’de TOKİ “İlk Konutum, Birinci İş Yerim” projesi kapsamında inşa edilecek konutların hak sahiplerinin belirleneceği kura çekimi başladı.

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Damat İbrahim Paşa Spor Salonu’nda noter huzurunda gerçekleştirilen kuraya, Nevşehir Valisi İnci Sezel Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, AK Parti Vilayet Lideri Ali Kemikkıran, ilçe ve belde belediye liderleri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Nevşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran, yeni proje ile Nevşehir’e 1731 konut daha kazandırılacağını belirterek, Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut atağının güzel olasını temenni etti. Kurada isimleri çıkarak konut sahibi olan vatandaşları tebrik eden Savran, “Bundan sonraki periyotta de kentimize gerek yeni konut gerekse de işyerleri kazandırmak için TOKİ ile işbirliğinde çalışmalarımız sürecek.” dedi.

Protokol konuşmalarının akabinde şehit yakınları ve gaziler için yapılacak konutların kuraları, Vali Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe ile Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran tarafından çekildi.

Daha sonra, proje kapsamında inşa edilecek kent merkezinde 200, Avanos’ta 100, Gülşehir’de 206, Kozaklı’da 170, Ürgüp’te ise 350 konutun hak sahipleri kurayla belirlendi.

Acıgöl, Derinkuyu ve Hacıbektaş ilçeleri ile Çat, Nazaran, Kaymaklı, Sulusaray ve Tatlarin beldelerine inşa edilecek 705 konutun hak sahipleri ise yarın çekilecek kurayla belirlenecek.