Koç Holding, Altı Yıldır Üst Üste “Dünyanın En İyi İşverenleri” Listesinde

İş ve iktisat dünyasının önde gelen yayınlarından Forbes, “Dünyanın En Düzgün İşverenleri” listesini açıkladı. Koç...

Koç Holding, Altı Yıldır Üst Üste “Dünyanın En İyi İşverenleri” Listesinde

İş ve iktisat dünyasının önde gelen yayınlarından Forbes, “Dünyanın En Düzgün İşverenleri” listesini açıkladı. Koç Holding, “Dünyanın En Güzel İşverenleri” listesinde 6 yıldır üst üste Türkiye’nin bir numaralı patronu seçildi. 57 ülkeden, 150 bin çalışanın, 6 binin üzerinde şirketi değerlendirildiği araştırmada, Koç Holding, dünya genelinde 161’inci en uygun patron oldu.

Forbes’un 2017 yılından beri gerçekleştirdiği “Dünyanın En Yeterli İşverenleri” araştırmasının bu yılki sonuçları açıklandı. Koç Holding, “Dünyanın En Güzel İşverenleri” listesinde altı yıldır üst üste Türkiye’nin bir numaralı patronu seçilerek, ülkemizi muvaffakiyetle temsil etti. Dünya genelinde ise Koç Holding 161’inci en uygun patron seçildi.

Araştırma kapsamında 57 ülkeden 150 bin çalışan, hem kendi şirketlerini hem de bulundukları kesimdeki şirketleri kıymetlendirdi. Dünyanın en çok çalışılmak istenen şirketlerini ekonomik bedel yaratma, yetenek geliştirme, toplumsal cinsiyet eşitliği ve toplumsal sorumluluk üzere kriterler açısından inceleyen araştırma sonucunda 6 binin üzerinde şirket ortasından dünyanın en düzgün patronları belirlendi.

Umut Günal: “Forbes’un gerçekleştirdiği ‘Dünyanın En Uygun İşverenleri’ araştırmasında bu yıl da Türkiye’nin 1 numaralı patronu olmanın gururunu yaşıyoruz.”

Konuya ait değerlendirmede bulunan Koç Holding İnsan Kaynakları Yöneticisi Umut Günal, “Türkiye’nin en büyük şirketler Topluluğu olarak 10’dan fazla farklı bölümde, 50’nin üzerinde ülkede operasyonlarımızla faaliyet gösteriyoruz. Bu büyük ekosistemimizin bize sağladığı çeşitlilikle çalışma arkadaşlarımızın gereksinimlerini ve beklentilerini hakikat anlamayı ve onlara farklı tahliller sunmayı her vakit odağımızda tutuyoruz. Dijitalleşme ve teknolojik gelişmelerle birlikte çalışma arkadaşlarımızın yeni yetkinlikler kazanmalarını destekleyen uygulamaları daima devreye alıyor, uzun vadeli kıymet yaratma amacıyla hareket ediyoruz. CEO’muz Sayın Levent Çakıroğlu’nun liderliğinde sürdürdüğümüz kültürel dönüşüm programımızın kıymetli bileşenleri ortasında insan kaynakları alanında hayata geçirdiğimiz yenilikçi uygulamalar yer alıyor” dedi.

Umut Günal kelamlarına şöyle devam etti: “Beklentilerin farklılaştığı ve iş yapış biçimlerinin değiştiği bu periyotta çevik çalışma modelini benimseyerek çalışma arkadaşlarımızın yetkinliklerini güçlendiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çevik dönüşüm ile Türkiye’nin en büyük çevik ekosistemini oluşturduk. 25’ten fazla şirketimizde 8.000’den fazla çalışma arkadaşımız çevik sistemlerle çalışıyor. Bunun yanı sıra şahsileştirilmiş hibrit çalışma tecrübesi ve Topluluğumuz bünyesindeki şirketlerimizin farklı ofislerinden çalışma imkanı sunduğumuz Koç OfficeFree projemizle çalışma arkadaşlarımız için hem yurt içi hem de yurt dışında 50’den fazla ofiste çalışma imkânı sunuyoruz. Hayata geçirdiğimiz tüm projelerimiz ile çalışma arkadaşlarımıza sırf bugüne yönelik değil, gelecekte gereksinim duyacakları maharetleri de kazandırmayı amaçlıyoruz. Dünyanın önde gelen iş ve iktisat yayınlarından Forbes’un gerçekleştirdiği ‘Dünyanın En Güzel İşverenleri’ araştırmasında bu yıl da Türkiye’nin 1 numaralı patronu olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu başarılı tabloyu mümkün kılan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı