Yaratıcı endüstrinin önde gelen profesyonelleri ‘Yaratıcı Endüstriler Uluslararası Politika Forumu’nda buluşuyor

British Council ve Siyaset ve Delil Merkezi (PEC) iş birliğiyle 24 Kasım’da düzenlenecek olan ‘Yaratıcı...

Yaratıcı endüstrinin önde gelen profesyonelleri ‘Yaratıcı Endüstriler Uluslararası Politika Forumu’nda buluşuyor

British Council ve Siyaset ve Delil Merkezi (PEC) iş birliğiyle 24 Kasım’da düzenlenecek olan ‘Yaratıcı Sanayiler Milletlerarası Siyaset Forumu’, dünyanın dört bir yanından yaratıcı sanayinin önde gelen profesyonellerini bir ortaya getiriyor. Yaratıcı sanayilerin yakın gelecekte karşı karşıya olduğu kıymetli problemleri sorgulamak ve yaratıcı iktisadın geneline yönelik tahlil oluşturabilecek sürdürülebilir siyasetleri tartışmak üzere ABD, Birleşik Krallık, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Hindistan, Kenya, Güney Afrika, Mısır ve Türkiye’den konuşmacıların yer alacağı foruma, iştirak fiyatsız olacak.

British Council, Siyaset ve Delil Merkezi (PEC) iş birliğiyle, 24 Kasım 2022 tarihinde İstanbul’da ‘Yaratıcı Sanayiler Memleketler arası Siyaset Forumu’nu düzenliyor. Forum, dünyanın dört bir yanından kültürel ve yaratıcı sanayilerde çalışan siyaset yapıcıların ve kesim profesyonellerinin iştirakine açık olacak.

Uluslararası Siyaset Forumu, Yaratıcı Sanayiler Siyaset ve Delil Merkezi Milletlerarası Konseyi’nin ‘Kültür Dalı ve Yaratıcı Sanayiler için Global Gündem’ (2021) isimli raporuna dayanıyor. PEC Memleketler arası Konseyi’nin, global kültür kesimi ve yaratıcı sanayilerin gereksinimlerine yönelik iki yıllık bir çalışmanın sonucunda belirlediği 11 aksiyon, yerleşik siyasetlerin üzerine bilhassa milletlerarası seviyede yine düşünmeyi teşvik ediyor. Bunlar; yaratıcı iktisat alanında kapasite geliştirmeden data toplamaya, kayıt dışı iktisadın önceliklendirilmesinden tesir yatırımına kadar birçok farklı alanı kapsıyor. Lakin bu gündem, diyaloğun sonu değil ve Kurul, memleketler arası siyaset öncülerine 11 hareketi ana akım haline getirmeleri için davette bulunuyor.

Forum, yaratıcı sanayilerin yakın gelecekte karşı karşıya olduğu değerli problemleri sorgulamak ve yaratıcı iktisadın geneline yönelik tahlil oluşturabilecek sürdürülebilir siyasetleri tartışmak üzere, milletlerarası düşünürleri ve aktörleri bir ortaya getiriyor.

Forum birebir vakitte ABD, Batı Balkanlar, Birleşik Krallık, Çek Cumhuriyeti, Gürcistan, Hindistan, Kenya, Güney Afrika, Güney Kafkasya, Türkiye ve Ukrayna’dan paydaşlar ortasında, yaratıcı sanayiler alanında etkileşim sağlamak ve yeni irtibatlar kurmak için imkan sağlıyor.

Program ayrıntıları, 4 Kasım 2022 tarihinde duyurulacak olup iştirak fiyatsızdır. Daha fazla bilgi ve foruma kaydolmak için British Council Türkiye web sitesi ziyaret edilebilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı