Kripto para piyasalarında düşüşler hızlandı! Bitcoin 35 bin doların altını gördü

Rusya ile Ukrayna ortasındaki tansiyonun artması ile son 10 gündür satıcılı bir seyir izlenen kripto...

Kripto para piyasalarında düşüşler hızlandı! Bitcoin 35 bin doların altını gördü

Rusya ile Ukrayna ortasındaki tansiyonun artması ile son 10 gündür satıcılı bir seyir izlenen kripto para piyasalarında, Rusya’nın Ukrayna işgalini resmen başlatmasının akabinde düşüşler ivme kazandı. Yatırımcıların dünya çapında riskli varlıklarda satış durumu alması ile düşüş eğilimini sürdüren Bitcoin, bugün 35.000 doların altını gördü. Bitcoin, saat 15.00 prestijiyle düne nazaran 6,2’lik düşüşle 35.300 dolar düzeyinden süreç görüyor.

ETHEREUM YĞZDE 10’UN ÜZERİNDE PAHA KAYBETTİ

Bir öbür öne çıkan kripto para ünitesi Ethereum’un fiyatı da yüzde 10’un üzerinde bedel kaybederek 2.300 dolar hududuna kadar indi. Ethereum, şu dakikalarda 2.370 dolar düzeylerinden alıcı buluyor.

YATIRIMCILAR İNANÇLI LİMANLARA YÖNELDİ

Analistler, Rusya’nın Ukrayna işgalini resmen başlatmasının global ölçekte risk algısını artırdığını ve yatırımcıların inançlı liman olarak nitelendirilen varlıklara yöneldiğini bildirdi.

KRİPTO PARALARDA KASIM 2021’DEN BERİ SATICI SEYİR DEVAM EDİYOR

Doların öteki para üniteleri karşısında bedel kazanmasının da negatif etkilediği kripto para piyasasında, global ölçekte merkez bankalarının varsayımlardan daha süratli sıkılaşabileceği beklentileri ile Kasım 2021’den bu yana satıcılı bir seyir izleniyordu. Analistler, Rusya-Ukrayna krizine ait gelişmelerin fiyatlamalar üzerinde belirleyici olacağını belirterek, bugün ayrıyeten ABD Merkez Bankası ve Avrupa Merkez Bankası yetkililerinin açıklamaları ile ABD’de büyüme bilgilerinin takip edileceğini kaydetti.

AA / Muhammed Said Tanıl – İktisat