Kıbrıs turizmcilerinden Kayseri çıkarması

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA) Son yollarda yaptığı küresel tanıtım ve pazarlama çalışmaları sonucunda dünyanın dört...

Kıbrıs turizmcilerinden Kayseri çıkarması

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Son yollarda yaptığı küresel tanıtım ve pazarlama çalışmaları sonucunda dünyanın dört yanından on binlerce yabancı turist ağırlayan Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş kayak merkezi Erciyes, tanıtım çalışmalarına Kıbrıs ile devam etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti-KKTC ile Kayseri ortasında turizmin geliştirilmesi maksadıyla TURSAB, KITSAB ve ORAN tarafında düzenlenen tertip kapsamında KKTC Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Etraf Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç ve beraberindeki 70 acente yetkilisi Erciyes’i ziyaret etti.

Kayseri Erciyes A.Ş. İstikamet. Kur. Bşk. Dr. Murat Cahid Cıngı, Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Aceteleri Birliği’nden gelen seyahat acente ve çeşit operatörüne, Erciyes ile ilgili geniş bir sunum yaparak ayrıntılı bilgiler verdi. Turizm profesyonelleri daha sonra dağda bulunan tesisleri gezerek Erciyes’in turizm pahalarını keşfetti.

Programın çok yararlı geçtiğini söylen KKTC Turizm Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç, “Erciyes’te yapılan büyük yatırımlar ile mükemmel bir kayak merkezi oluşturulmuş. Kayseri’deki turizm bedelleri de büyük zenginlik. Bizler de bu imkânları en yeterli halde kullanmak için turizmcilerimiz ile birlikte çalışmalarımıza başlayacağız. Acentelerimiz kış paketlerini oluşturmak için şimdiden çalışmalarına başladı diyebiliriz. KKTC ve Kayseri ortasındaki turizm işbirliğimizi gelişerek sürecek” tabirlerini kullandı.

Kayseri Erciyes A.Ş. Taraf. Kur. Bşk. Dr. Murat Cahid Cıngı ise ” Erciyes artık memleketler arası turizm topluluğunda tanınmaya başlanan bir merkez pozisyonuna geldi. Dünyanın dört bir yanından Erciyes’e ağır bir talep var. Kış turizmi için Kıbrıs’tan da konuk ağırlamak için birinci girişimlerimizi yaptık. Geçtiğimiz yıllarda KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da Erciyes’i birkaç kere ziyaret etti ve dağımıza özel bir paha verdiğini belirtmişti. Artık icraate geçerek Erciyesimiz’i Kıbrıslı vatandaşlarımıza açmamız gerekiyor. Yararlı bir bilgilendirme gezisi oldu; acente ve operatörlerle görüştük, sunumlar yaptık; dağımızı gezdirdik; sahip olduğumuz potansiyeli anlattık. Kıbrıslı acente yetkilileri de buradaki alt yapıya, imkânların zenginliğine hayran kaldıklarını söz ettiler. Ümidediyoruz bu döneme yetişecek formda Erciyes paketleri oluşturacaklar ve birlikte ağır bir çalışma içerisine gireceğiz” dedi.