Netflix, Merakla Beklenen Yeni Dizisi Sıcak Kafa’yı Özel Bir Aktiflikle Tanıttı

Netflix, 2 Aralık’ta yayınlanacak distopik macera cinsindeki dizisi Sıcak Kafa’nın lansmanını bu akşam Hasköy Yün...

Netflix, Merakla Beklenen Yeni Dizisi Sıcak Kafa’yı Özel Bir Aktiflikle Tanıttı

Netflix, 2 Aralık’ta yayınlanacak distopik macera cinsindeki dizisi Sıcak Kafa’nın lansmanını bu akşam Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda özel bir aktiflikle gerçekleştirdi.

Netflix, 2 Aralık’ta yayınlanacak distopik macera cinsindeki dizisi Sıcak Kafa’nın lansmanını gerçekleştirdi. Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda dizinin dünyasına referans veren tecrübelerden oluşan geceye başta Netflix Türkiye İçerik Yöneticisi Pelin Diştaş, Netflix Benelux/CEE/Türkiye Orjinal İçerikler Lider Yardımcısı Michael Azzolino, dizinin yaratıcı, muharrir ve direktörü Mert Baykal ve imalcisi Timur Savcı olmak üzere dizi oyuncuları Osman Sonant, Şevket Çoruh, Hazal Subaşı, Tilbe Saran, Kubilay Tunçer, Özgür Emre Yıldırım, Gonca Vuslateri, Uzman Dikinciler, Hakan Gerçek, Barış Yıldız, Arda Anarat, Furkan Kalabalık, Şebnem Hassanisoughi ve Cüneyt Uzunlar katıldı.

Büyük Mesken Ablukada kümesinin uzun bir ortadan sonra birinci kere sahne aldığı geceye sanat, cümbüş ve moda dünyasından pek çok isim katıldı.

SICAK BAŞ 2 Aralık’ta tüm dünya ile aynı anda yalnızca Netflix’te!

Sıcak Baş Hakkında:

Afşin Kum’un birebir isimli romanından uyarlanan ve bağlantı yoluyla zihinden zihine bulaşarak yayılan bir salgını bahis alan dizi, Mert Baykal’ın yaratıcılığında ekrana geliyor. Sekiz kısımdan oluşan ve distopik macera tipindeki öykünün yapımcılığını ise Timur Savcı üstleniyor.

Konuşmayla bulaşan ve “abuklama” ismi verilen bir cins meczupluk salgınının alt üst ettiği dünyada, bu hastalıktan gizemli bir biçimde kurtulmuş tek kişi, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş’tur. Herkesten gizlediği bu durumun fark edildiğini ve arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul’un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.

Yaratıcı & Müellif & Direktör: Mert Baykal

Oyuncu takımı: Osman Sonant, Şevket Çoruh, Hazal Subaşı, Tilbe Saran, Kubilay Tunçer, Özgür Emre Yıldırım, Gonca Vuslateri, Zerrin Sümer, Uzman Dikinciler, Hakan Gerçek, Fazilet Akakçe, Barış Yıldız, Arda Anarat, Furkan Kalabalık, Şebnem Hassanisoughi, Cüneyt Uzunlar ve Haluk Bilginer

Yazarlar: Mert Baykal, Zafer Külünk, Gökhan Şeker, Müjgan Ferhan Şensoy

Uygulayıcı Üretimciler: Şeyba Tüysüzoğlu ve Fatih Tekşal

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı