İGA İstanbul Havalimanı Çalışanları Sarsıntı Bölgelerine Gitmek İçin İstekli Oldu

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili tesiri altına alan sarsıntıların akabinde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor....

İGA İstanbul Havalimanı Çalışanları Sarsıntı Bölgelerine Gitmek İçin İstekli Oldu

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili tesiri altına alan sarsıntıların akabinde arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Devletin tüm imkânları dahilinde yardım takımları bölgede faaliyetlerine son hız devam ederken; İGA İstanbul Havalimanı’ndan AFAD’ın uyumu ile binlerce istekli afet bölgesine gönderilmeye devam ediyor.

İGA İstanbul Havalimanı da yardımların ve grupların tertip sürecinde, afet bölgelerine 7/24 operasyonel takviye sağlıyor. Operasyon, Teknik Hizmetler, Güvenlik ve ARFF – Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Gayret takımları başta olmak üzere birçok ünitesinden toplamda 200’den fazla istekli işçisini AFAD ile bir arada arama kurtarma çalışmalarına dahil olmak üzere zelzele bölgelerine gönderen İGA İstanbul Havalimanı, felaketin yaralarını sarabilmek için var gücüyle çalışıyor. 

Bu kapsamda İGA İstanbul Havalimanı’nda misyonlu 94 işçi dün gece saatlerinde sarsıntı bölgelerine sevk edilirken, 43 araçlık afet yardım takımı konvoyu da bölgeye ulaştı. Bunun yanında 50 ton su ve besin dayanağının de afet bölgelerine gönderildiği vurgulandı. 

Gönüllü çalışanlarını Adana’ya uğurlayan İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu, günün dayanışma ve birlik günü olduğunu vurgularken, İGA İstanbul Havalimanı olarak, milletçe birbirimize kenetlenmemiz gereken böylesi bir vakitte, birlik ve beraberlik içerisinde, üzerlerine düşen tüm vazifeleri yerine getireceklerinin altını çizdi. Samsunlu kelamlarına şöyle devam etti: “İGA olarak her vakit milletimizin yanında olma düsturuyla adımlarımızı atıyoruz. Bundan yola çıkarak, çalışma arkadaşlarımızla sarsıntı bölgesine istekli olarak dayanağa gitmek isteyenleri göndereceğimiz bilgisini paylaşınca, çalışanımızdan sayısız müracaat aldık. Şu anda birinci adım olarak 200’den fazla istekli çalışanımız, sarsıntı bölgelerine yola çıktı. Şunu gururla belirtmemiz gerekiyor ki; Türk milletinin alâmet-i farikası, böylesi felaket devirlerinde tek yürek olması… Yeniden birbirimize en fazla gereksinim duyduğumuz bir periyotta milletimiz, her vakit olduğu üzere fedakârlığını ve ferasetini ortaya koyuyor. Bu vesileyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tüm yaralılarımıza da acil şifalar dilerken, enkaz altında kalan canlarımızın bir an evvel kurtarılmasını temenni ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı