Başkan Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediyesi’ni Metaverse’de satın alan genci makamına davet etti

Son aylarda Facebook’un ismini ve stratejisini değiştirmesiyle gündeme gelen Metaverse yani sanal cihan, perakende ve...

Başkan Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediyesi’ni Metaverse’de satın alan genci makamına davet etti

Son aylarda Facebook’un ismini ve stratejisini değiştirmesiyle gündeme gelen Metaverse yani sanal cihan, perakende ve oyun dünyasını şimdiden heyecanlandırdı. Pratik manada, artırılmış ve sanal gerçeklik eser ve hizmetlerini söz eden bu kozmosta beşerler arsa yahut diğer yerler satın alabiliyor.

“YARIN ÖĞLENDEN SONRA GEL, BEKLİYORUM”

Üsküdar Belediyesi de Metaverse cihanında bir genç tarafından satın alındı. Bu haberi alan Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen, toplumsal medya hesabından bir açıklama yaptı. Türkmen’in paylaşımında, “Üsküdar Belediyesi’ni Metaverse’de satın alan arkadaş; şayet bu tweeti okuyorsan, yarın öğlenden sonra gel, bekliyorum :)” tabirleri yer aldı.

BELEDİYE “METAVERSE ZİRVESİ” DÜZENLEMİŞTİ

Üsküdar Belediyesi konut sahipliğinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde geçtiğimiz günlerde “Metaverse Zirvesi” düzenlenmişti. Tepede metaverse teknolojisini dünü, bugünü, ve gelecekte nasıl olabileceği, bu teknolojiden ne formda yararlanılabileceği, teknolojinin insan hayatına neler katabileceği üzere hususlar ele alınmıştı.