Sivasspor ile tarih yazdı, Avrupa kapısını açtı! Rıza Çalımbay dünyaca ünlü lige transfer oluyor

Sivasspor ile Kayserispor ortasında oynanan Türkiye Kupası finalini yakından takip eden Alman grubu Stuttgart’ın yetkilileri,...

Sivasspor ile tarih yazdı, Avrupa kapısını açtı! Rıza Çalımbay dünyaca ünlü lige transfer oluyor

Sivasspor ile Kayserispor ortasında oynanan Türkiye Kupası finalini yakından takip eden Alman grubu Stuttgart’ın yetkilileri, Yiğidolar’ın teknik yöneticisi İstek Çalımbay’a kancayı taktı.

İSTEK ÇALIMBAY’I TAKİBE ALDILAR

Fanatik’in haberine nazaran, Pellegrino Matarazzo ile yolları ayırmanın planlarını yapan Stuttgart kulübünün yetkilileri, Sivasspor ile mukavelesi sona eren ve kulübüyle olan mukavele görüşmeleri şimdi sonuçlanmayan İstek Çalımbay’ı yakın takibe aldı.

TECRÜBELİ HOCA İÇİN OLUMLU RAPOR VERİLDİ

Sivasspor – Kayserispor finalini yerinden takip eden yetkililerin mesleğindeki birinci kupasını kazanan 59 yaşındaki teknik yönetici ile ilgili olumlu rapor verdiği öğrenildi. Bundesliga’da dönemi 33 puanla tamamlayan Stuttgart, 34 maçta 7 galibiyet, 12 beraberlik ve 15 yenilgi aldı.

SİVASSPOR 3 YILDIR AVRUPA’YA GİDİYOR

Sivasspor ise Üstün Lig’i 54 puanla 10. basamakta tamamladı. Kırmızı Beyazlılar, 38 maçta 14 galibiyet, 12’şer beraberlik ve yenilgi aldı. İstek Çalımbay’la son 2 yıldır Avrupa’da çaba eden Yiğidolar, Türkiye Kupası’nda Kayserispor’u devirip kupaya uzanarak bu serisini de 3 yıla çıkardı.