DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin: ‘Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş’ta önemli trajedi yaşanıyor’

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, zelzele felaketinin ikinci gününde partisinin genel merkezinde açıklamalarda bulundu. “Adıyaman,...

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin: ‘Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş’ta önemli trajedi yaşanıyor’

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, zelzele felaketinin ikinci gününde partisinin genel merkezinde açıklamalarda bulundu. “Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş’taki durumun vahametine dikkat çekmek istiyoruz” diyen Şahin, OHAL ilanını “Kararın gecikmeli de olsa gerçek olduğunu düşünüyoruz. TBMM’de DEVA Partisi olarak dayanak olacağımızı bildiriyoruz” sözlerini kullandı. Şahin şöyle konuştu:

‘Yardımları AFAD’a ve Kızılay’a yönlendiriyoruz’

“Ülkemizi derinden sarsan zelzele felaketinin ikinci gününü yaşıyoruz. Var gücümüzle, muhtaçlık sahipleri ile dayanışma gösteren vatandaşlarımız ortasında köprü oluyoruz. Yardımları, tüm teşkilatımızla birlikte AFAD’a ve Kızılay’a yönlendiriyoruz. Genel Merkezimizdeki Afet Uyum Merkezi’nden gelişmeleri anbean takip etmeyi sürdürüyoruz.”

“‘Kar erittik lakin kar içilmiyor’ kelamı, dramı gözler önüne seriyor”

“Bu basamakta bilhassa üç kentimizde durumun vahametine dikkat çekmek istiyoruz. Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş’ta önemli bir trajedi yaşanıyor. Yaşadığımız felaketin boyutunu, Kahramanmaraş’tan duyduğumuz bir kelam özetlemeye yetiyor. Depremzede beşerler, ‘Kar erittik fakat kar içilmiyor’ diyerek yaşanan büyük dramı gözler önüne seriyor. Kahramanmaraş’ta, Malatya’da çeşmeden su içemediğini o alanda yaşayanlar bize aktarıyor.” 

‘Tüm imkânların seferber edilmesi davetimizi yineliyoruz’

“Bölgeden aldığımız haberlere nazaran, arama kurtarma çalışmalarının hızlandırılması, su üzere temel gereksinimlerin karşılanması aciliyet arz ediyor. Acil olarak tüm imkânların bölgedeki muhtaçlıklar için seferber edilmesi davetimizi yineliyoruz.”

‘OHAL kararı gecikmeli de olsa yanlışsız, TBMM’de takviye olacağız’

“Sayın Cumhurbaşkanı öğle saatlerinde 10 vilayette 3 ay mühletle OHAL kararı alınmasına dair açıklamalarda bulundu. Kararın gecikmeli de olsa hakikat bir karar olduğunu düşünüyor; tüm imkanların bir an evvel bölgedeki gereksinimlerin giderilmesi için seferber edilmesini bekliyoruz. Felakete uğrayanların kurtarılması, temel gereksinimlerin karşılanması ile meydana gelen hasar ve ziyanların telafisi için gerekli tüm önlemler ivedilikle alınmalıdır. Bu istikamette oluşacak talebe de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde DEVA Partisi olarak takviye olacağımızı bildiriyoruz.”

Şahin, kelamlarına “Milletimize bu güç vakitlerden dayanışma ile çıkacağımızın şuuruyla güç ve kuvvet diliyoruz” diyerek son verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı